Nejspíš málokterý výletník, jenž se vypraví do kopců v okolí Těrlicka na Karvinsku, by čekal, že nedaleko jednoho z vrcholů narazí na galerii pod širým nebem. Sochařský park Pod Babí horou (423 m n. m.) je totiž poněkud zapadlým skvostem, po němž je nutné trochu pátrat.
Nenachází se na hlavních turistických trasách a nevedou k němu skoro žádné ukazatele. O to působivější má atmosféru. Ani v hlavní sezoně tu nebývá plno a měkké pozdně odpolední slunce umocňuje magii místa, které uspokojí milovníky umění i přírody. Od několika desítek skulptur rozestavěných mezi vzrostlými stromy se naskýtají daleké výhledy na Beskydy.
Součástí parku jsou i tři umělecky kované železné kříže vztyčené na památku starého hřbitova. Ten byl poblíž nejvyššího bodu Těšínské pahorkatiny založen pravděpodobně ve vrcholném středověku a sloužil až do poloviny 19. století.
V historických pramenech se uvádí, že na něm byli kromě tamních obyvatel pohřbeny například oběti potyčky mezi švédskými a císařskými vojáky, která se odehrála v roce 1644 v blízkém okolí. Odpočívají zde i carští vojáci, kteří při návratu od Slavkova v roce 1805 podlehli moru.
Pískovcová a žulová díla autorů z téměř celého světa vznikala především během několika ročníků sochařských sympozií na ostravském Landeku. Těrlický areál, kde řada z nich našla své místo, byl otevřen v červnu 2017 jako galerie soch v přírodě a relaxační zóna, vybavená cestičkami, lavičkami a osvětlením.
Vstup je volný, k dispozici je i několik míst k zaparkování.