Jako by těch obskurností okolo vznikající vlády trestně stíhaného agenta StB nebylo málo. Nově se ukázalo, že funkce hlavních kádrováků ziskali Miloš Zeman a Jiří Ovčáček. Tito dva dočasní obyvatelé Pražského hradu, zdá se, budou Babišovi schvalovat a neschvalovat případné ministry. V pátek se zvládli vyjádřit k sociálnímu demokratovi Pochemu. Prý se jim nelíbí, že by měl být ve vládě.

Faktem je, že Poche nepatří mezi největší fanoušky Miloše Zemana. Spíše naopak. A tak podle zákona číslo jedna všech mateřských škol: když mě někdo kritizuje, nepůjčím mu hračku, se Poche dozvěděl, že mu Zeman nechce svěřit hračku jménem ministerstvo zahraničí. Co na tom, že prezident plní v procesu jmenování ministrů formální roli. Nemůže si vybírat, koho jmenuje a koho nejmenuje. Zeman už si tohle neuvědomuje. A Ovčáček je Ovčáček.

A tak tu máme další šílenost okolo nové vlády. Vlády, kterou vede ze zvlášť závažného trestného činu obviněný estébák s monstrózním střetem zájmů, jehož (momentálně formálně převedená) firma těží z kšeftů se státem. Vlády, která má být historicky první po roce 1989, jež vrátí moc komunistům. Vlády, která má mít koalici jen „na oko“ a přitom bude schvalovat zákony s extremisty. Kádrovací oddělení složené z bývalého redaktora Haló novin a starce v evidentně nedobrém zdravotním stavu, se vlastně do této vlády hodí. Bohužel.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora