Smazané kříže na řeckých kostelích v letáku Lidlu vyvolaly velkou debatu. Mimo komentářů na sociálních sítích i reakcích politiků se nyní objevily i projevy nesouhlasu přímo na prodejnách supermarketu. Na Praze 8 se dokonce na výlohách objevily nalepené kříže.

Fotografie žlutých křížů na zavřené provozovně Lidlu se objevily na facebookovém profilu Jiřího Vítka, předsedy Patriotů a jednoho z kandidátů Robejškových Realistů pro podzimní parlamentní volby.

„U nás už jen nelajkujeme. Jestli Lidlu chybějí kříže, tak si jich pár můžou vyzvednout u nás v Praze 8,“ stojí na sociální síti.

Po Marianovi Jurečkovi, který vyzval zákazníky, aby zvážili bojkot supermarketu po dobu konání takzvaného „Řeckého týdne“ a kardinálovi Dominiku Dukovi, který zaslal dopis řeckému velvyslanci, se tak přidali i další. Autor výlepu je zatím neznámý a jak upozornil server Parlamentní listy, kříže už z prodejny v pondělní ráno zmizely.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora