Houslista Pavel Šporcl 1. srpna na svém facebookovém profilu odmítl účast na koncertu k založení Československa, který měl být přenášen televizí Prima a na jehož organizaci se měl podílet nadační fond Má vlast, který umělec označil za antisemitský a blízký SPD. Vyvolal tím ostré reakce – a my jsme se podívali na to, jak to s tím antisemitismem Michala Semína a akce D.O.S.T. je.
Den po vydání prohlášení reagoval v článku s dryáčnickým názvem „Šok. Houslista Pavel Šporcl možná půjde k soudu kvůli své pomluvě“ Semín na webu EUPortál slovy, že nadační fond Má vlast není spolupořadatelem a že bude Šporcla žalovat kvůli obvinění z antisemitismu, protože se mu „antisemitismus příčí“. Stejný text zveřejnila 2. srpna na svém facebookovém profilu i akce D.O.S.T.
Týž den se na webu Czech Free Press ozval i odsouzený antisemita Adam B. Bartoš, který Šporcla nepřímo označil za lokaje režimu a vyčetl mu extravagantnost a to, že na efekt hraje na barevně netypické housle (jaké štěstí, že mávání oprátkou na demonstraci nijak extravagantní není).
Zkratka -piš- na serveru Vlastenecké noviny na Šporcla zaútočila v článku pod titulkem „Hnus! Pavel Šporcl se asi zbláznil a bude čelit žalobě Michala Semína za odpornou pomluvu“.
Jak to Semín s antisemitismem má?
Michal Semín opravdu je spolu se Stanislavem Novotným (který společně s Petrem Žantovským a antisemity Janem Korálem a Ondřejem Geršlem založil tzv. Asociaci nezávislých médií) a Jiřím Krejčím zřizovatelem nadačního fondu Má vlast. Podle obchodního rejstříku jsou všichni tři zároveň i členy správní rady.
Účelem fondu má být „Šíření obecného povědomí o národních tradicích: kulturních, duchovních, politických, hospodářských, vědeckých, sportovních a dalších – Upevňování lásky k vlasti a národní identity – Vzdělávání současných generací v národních dějinách – Udržování a upevňování folkloru – Uchovávání pokladu mateřského jazyka – Vzájemné poznávání a spolupráce s krajany v zahraničí – Pokojné soužití mezi národy“.
Tento fond od začátku letošního roku vydává měsíčník MY (název byl vědomě ukraden od významného časopisu z doby před sovětskou okupací v roce 1968). Při křtu nového měsíčníku byla přítomna také bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová, občasná přispěvatelka Pleslovy Mf DNES. Šéfredaktorem časopisu je Petr Hájek, bývalý kancléř prezidenta Klause, vydavatel internetového periodika Protiproud a aktuálně spolupracovník Institutu Václava Klause.
Přispěvateli časopisu MY jsou vedle Hájka také Ladislav Jakl (kandidát SPD do Senátu, pracovník Institutu Václava Klause), Jaromír Nohavica, Ján Čarnogurský (obdivovatel Slovenského štátu a Putina), exministr Jaroslav Bašta (aktuálně člen vedení Asociace nezávislých médií a letošní nositel Krameriovy ceny), Milan Syruček, Stanislav Motl (spolupracovník Českého rozhlasu), Miroslav Polreich (bývalý zaměstnanec StB), Petr Bahník, Zdeněk Hrabica (člen KSČM a komunistické Unie českých spisovatelů) či Hájkova dcera Erika Hájková (publikující pod pseudonymem Erika Magdalena Peprná v Protiproudu).
V únoru 2018 upozornil na nový magazín na svém facebookovém profilu Tomio Okamura: „Moji přátelé začali vydávat nový časopis měsíčník MY, který zastává náš názorový proud.“ O dva dny později mu to oplatil Petr Hájek okamurovskou apologií na Protiproudu spojenou s reklamou na časopis.
Akce D.O.S.T.
Toto občanské sdružení se zrodilo na základě Manifestu D.O.S.T. (Důvěra, Objektivita, Svoboda, Tradice) z roku 2007. Označuje se jako se jako „spolek pro podporu občanských práv a svobod i tradičních hodnot české kultury a státnosti“. Dle Wikipedie byli iniciátory manifestu Michal Semín, Jiří Hejlek a Petr Bahník. V roce 2010, kdy bylo sdružení založeno, se stal jeho předsedou Ladislav Bátora. Po něm byl předsedou Michal Semín. Současným předsedou je Petr Bahník (středoškolský učitel dějepisu, občasný přispěvatel Lékovy České pozice a prý historik), Semín je uváděn jako místopředseda a Jiří Hejlek jako člen předsednictva. Spolek D.O.S.T. pořádá přednáškové akce „Hovory na pravici“, na nichž vystupují kupříkladu oba Václavové Klausové, Jiří Weigl, Petr Hájek, Petr Žantovský, Petr Štěpánek, Tomio Okamura, Jana Bobošíková, Ivan David, Stanislav Novotný, Jaroslav Bašta, Petr Hampl či Lukáš Petřík.
Semín je katolickým tradicionalistou a také předsedou Institutu svatého Josefa, který vydává konspiracistické texty. Pravidelně publikuje na Hájkově antisemitském serveru Protiproud, kam píše i známý ultrakatolík a antisemita Radomír Malý (ten je ostatně členem čestné rady Institutu svatého Josefa). Do Protiproudu dříve přispíval i Petr Bahník.
To vše by na obvinění Michala Semína z antisemitismu bylo relativně málo. Podívejme se tedy, co píše sám pan Semín a co vychází na webu D.O.S.T.:
- Například v roce 2010 v polemice s Benjaminem Kurasem o vztahu Židů a křesťanů na serveru Virtually použil jako argument pro údajnou agresivitu Židů vůči křesťanům vymyšlené citáty z Talmudu, jejichž zdrojem jsou jednoznačně antisemitské publikace.
- V článku „Americké elity připravily útok 11. září 2001 z 29. září 2016“ Semín uvedl: „George Bushe bych z přímého podílu na zosnování útoků z 11. 9. 2001 nepodezíral. Nikoli snad pro to, že by na to neměl žaludek, on na to neměl hlavu. U lidí, jako byli Wolfowitz, Perl či Rumsfeld, si to však již představit dokážu.“
- V článku na stránce D.O.S.T. z 11. prosince 2017 Semín „Bolševická revoluce v Rusku byla první barevnou revolucí 20. století“ Semín tvrdí: „Bolševická revoluce v Rusku byla první barevnou revolucí 20. století“ z 11. prosince 2017. Semín přímo tvrdí, že puč v roce 1917 zosnovali američtí židovští velkokapitalisté a že jména revolučních vůdců „neznějí příliš slovansky“.
- Jindřich Koudelka v článku „Most přes řeku Kwai aneb kdo otevírá v Evropě brány nepříteli?“ (web D.O.S.T. 6. března 2018) v naprostém souladu se současnou ruskou imperiální propagandou píše: „[…]bosporské úžiny, zakomponované do geostrategických plánů o „zatlačování“ Ruska, téměř to vrcholného díla anglické high stratégy, jdoucí ruku v ruce se zednářskými i nacistickými plány; vždyť i na zednářských mapách z 19. století je na místě Ruska nápis DESERT! Pozoruhodné, jak se anglické, zednářské (iluminátské) a nacistické plány stýkají v jednom bodě. Tím je Rusko!“
Dne 5. května 2015 Akce D.O.S.T. uspořádala „Svatojiřský pochod za národní suverenitu“. Na závěr akce se na Hradčanském náměstí konalo shromáždění moderované Michalem Semínem. K účastníkům podle údajů organizátorů promluvili Tomio Okamura, Petr Hájek, Petr Hampl, předseda občanského sdružení MONOS a člen předsednictva Národní demokracie (a antisemita) David Hibsch, který přečetl zdravici předsedy Národní demokracie Adama B. Bartoše, údajný odborník na Blízký Východ Petr Markvart a obdivovatel Protokolů sionských mudrců Jan Skácel.
Šporcl má tudíž naprostou pravdu, viní-li Michala Semína a spolek D.O.S.T. z antisemitismu. Zcela jednoznačně to dokazují jak výroky samotného Semína, tak i otevřená spolupráce spolku s protagonisty naší antisemitské scény.