O důležitosti letošních voleb má jasno i Vavřinec Hradilek. Populární vodní slalomář a kajakář proto na svém facebookovém profilu sepsal, čeho se nejvíce bojí, přestože do současné doby se k volbám vždy těšil. Nyní ho však děsí rudá barva, která může nasměrovat naši zemi na Východ. Onou barvou však není označena pouze komunistická strana, ale také Andrej Babiš. Toho stříbrný medailista z olympiády v Londýně označuje jako člověka, který se tváří jako hnutí a koupil si veřejné mínění a zbohatl na temné historii.

Facebookový příspěvek Vavřince Hradilka (bez redakční úpravy):

Milí fanoušci, přátelé, kamarádi i Vy, kteří mě neznáte, ale třeba se k Vám tento příspěvek dostane!
Jak asi každý víme, tak nás všechny čekají důležité dny. Dny, které by měly zajímat každého z Vás, ať už jsi mladý či starý, chudý a bohatý, nemocný nebo zdravý, zkrátka každej musí vědět, že v pátek a v sobotu se JDE k volbám, které rozhodnou ne jen o dalších 4 letech, ale o tom, co budou žít naše děti a vnoučata a jak se oni k naší volbě budou vztahovat, ať už v pondělí, nebo za rok či dvacet let. Ano, takovou důležitost ve mně vzbuzují tyto volby do poslanecké sněmovny!
Já jsem se od svých 18ti k volbám vždycky těšil a bylo to pro mě takové vzrůšo! Letos se spíš bojím a rozhodně nejsem v klidu.
Dříve jsem všechny volební lístky studoval, studoval jsem i vybrané programy, což dělám do teď, ale vnímal jsem, že volba je rozhozena mezi několik partají a soutěž je tak mnohabarevná. Letos vidím jen dvě barvy. Není to černá a bílá, ale rudá a pak jakákoliv světlá. Teď si odmyslete barvy jednotlivých stran. Důležitá je ta rudá. Ta pro mě představuje volbu, která nás táhne k temným časům autoritářského režimu. Mimo Evropu, blíže východním režimům. A pod touto rudou barvou jsou schovány populisté, kteří si ze státu dělají firemní projekt, kteří zničili a ničí naše hospodářství ať už hmotné či nehmotné. Jeden člověk, který se tváří jako hnutí a koupil si veřejné mínění a zbohatl na temné historii, to je rudá barva. Pak tam jsou samozřejmě komunisté, kteří se ani po takových letech neštítí své minulosti a kteří mají stále tak silnou podporu. No a pak je několik uskupení, která postavila svou popularitu na nenávisti vůči EU. Cestuji hodně a vím, že jako samostatná země v srdci Evropy nikdy nedokážeme to, co s pomocí okolních států. Ten Diktát EU, co je tak kritizován, co vlastně znamená? Jak nás významně ovlivňuje? Ti, co EU kritizují, zkusili jste se někdy starat ne jenom o sebe? Třeba o sousedův pozemek, když byl na dovolené? Zkusili jste se někdy veřejně angažovat, aby váš veřejný prostor byl krásnější? Pokud ano, tak víte, že společnost vyžaduje určitou sebereflexi a hlavně spolupráci! Pro mne je „diktát Evropy“ jen populistické heslo, které nevede nikam jinam než k manipulaci těch, co mají pocit, že je lepší se nechat ovládat a vést. Chci žít v Evropě a jsem svobodný a chci mít prostor k vlastní tvůrčí schopnosti!

A proto Vás prosím volte tak, aby Váš hlas byl co nejsvětlejší, aby byl takový, který nám dá možnost sledovat naše fungování v demokratickém světě, abychom mohli čerpat z nezávislých sdělovacích prostředků, abychom měli spravedlnost a nezávislou soudní moc.
A hlavně, mějte se rádi a volte rozumem!

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora