Varování na úvod: Následující text je určen pouze stenickým osobám s pevnými nervy a neotřesitelným světonázorem. Málokteré slovo v textu se zakládá na pravdě. To ale lidem žijícím pod státní zástavou s nápisem Pravda vítězí už dlouhé roky nevadí.

Milé děti, jistě znáte sovětskou pohádku Mrazík. Možná jste se na ni dívaly se svými rodiči. Některé holčičky možná rozčilovala pasivita a trpělivost hlavní hrdinky Nastěnky hraničící až s masochismem, chlapečky možná fascinoval hloupoučký ženich smějící se podivným hrdelním smíchem, za kterého jednala jeho matka. Všechny pobavily nabubřelé písničky Ivánka i sklerotický děda Mráz a herecká etuda Marfušky, louskající v zubech ořechy, se stala legendární. Ale vzpomínáte si někdo na nenápadnou, a přesto zásadní, postavu děděčka Hříbečka a napadlo by vás, že tento člověk bude jednou hrát důležitou roli v historii České republiky? Mě tedy ne! A přesto.

Píše se rok 2012. Červen. Na lesní mýtině poblíž Nového Veselí na Vysočině si dřevorubec Franta K. právě vychutnává svačinu. Když vtom se na paloučku objevuje zvláštní dvojice. „Byl to Zeman, přisahám. A s ním byl takovej mrňous v klobouku ze hřibu. No, vypadal jak ten magor z tý ruský pohádky, co ji dávají na Silvestra. Dědek Hříbek, nebo tak nějak. Hádali se, nebo co. Najednou ten dědula křikl: Kdybys nebyl hlupákem, nestal by ses medvědem. A v tu chvíli se Zeman proměnil v medvěda.“

Otázka zní jasně. Koho vlastně Češi ve volbách v roce 2013 zvolili? Franta K. má jasno. „Zvolili toho ruskýho dědka. To, co říká on, by náš pan Zeman nikdy neřek. Chodil jsem s ním na pivo. Tenhle kope za Rusáky, domlouvá jim kšefty. Chce nás zaprodat Rusku. A kromě toho, náš Zeman měl pihu vlevo.“

Další zásadní otázka zní. Kdo se to vlastně toulá letos na podzim po Beskydech? Kdyby tak pan Čunek tušil, koho chce zastřelit!

Text vyjadřuje názor autora, nikoli redakce deníku FORUM 24.

Revue Forum Banner
Profilový obrázek
Lenka Kozáková