Podle Tomia Okamury a jeho strany SPD provází vraždu Jána Kuciaka a jeho přítelkyně „podivné okolnosti“, na Slovensku „probíhá snaha o svržení vlády“ a „situace připomíná vraždu britské poslankyně, odpůrkyně Brexitu, několik dní před referendem.“ Uvedla to SPD ve svých stanoviscích z 13. 3. 2018. Článek převzal i server Parlamentní listy.
Joanne „Jo“ Coxová byla humanitární pracovnice a britská poslankyně za Labouristickou stranu. Byla zavražděna britským neonacistou Thomasem Mairem během kampaně před referendem o členství Spojeného království v Evropské unii v roce 2016. Dne 16. června 2016 byla několikrát pobodána, postřelena a zkopána během pauzy na oběd ve městě Birstall v hrabství West Yorkshire, kde se zúčastnila pravidelného setkání se svými voliči. Svým zraněním podlehla po převozu do nemocnice. Podezřelý 52letý Thomas Mair byl zatčen. Dle prvních zpráv útočník vykřikoval během útoku „Britain First!“, což je název britské ultrapravicové politické strany a též heslo britských nacionalistů. Během útoku byl zraněn i další muž, který se snažil útočníka zastavit. Dle očitého svědectví byl vyzbrojen loveckým nožem a podomácku vyrobenou zbraní.
„To je vrcholná nestydatost a cynismus. Vraždu 41leté matky dvou dětí (4 a 5 let) Jo Coxové v červnu 2016 neprovázely žádné ,podivné okolnosti‘. Provázely ji zcela jasné okolnosti. Zavraždil ji krajně pravicový extremista Thomas Mair, který nenáviděl cizince, Evropskou unii a mainstreamová média – stejně jako v Česku SPD. A vraždu spáchal v době, kdy tuto nenávist kvůli svým politickým cílům vybičovaly na maximum strany, které v Británii hlásají totéž co v Česku SPD. Byl z hrůzného činu usvědčen a odsouzen na doživotí bez možnosti propuštění.
Pokud chce Tomio Okamura otřesnou vraždu mladé britské političky s něčím srovnávat, má možnost, a nemusí ani na Slovensko. I v Česku teď hrozí doživotí důchodci, který se pokusil vraždit ze stejných pohnutek jako Thomas Mair. Na Mladoboleslavsku dvakrát skácel na železniční trať strom a způsobil dvě havárie, naštěstí bez obětí. Byl to příznivec SPD, který ve svém okolí vylepoval stranické plakáty a na domě i na autě měl podobiznu Tomia Okamury.
Na rozdíl od dvojnásobné vraždy na Slovensku – u smrti Jo Coxové i železničních havárií na Mladoboleslavsku je spojnice mezi šíleným činem a politikou krystalicky jasná. A ve druhém případě vede k SPD a Tomiu Okamurovi,“ uvedl na svém profilu Jan Moláček, reportér pořadu Reportéři ČT České televize.
Smrt Jána Kuciaka zatím není vyjasněna. Co vyjasněno však je, že chapadla italské mafie podle zabitého slovenského novináře Jána Kuciaka sahala až k premiérovi Robertu Ficovi. To samo o sobě je legitimní důvod k pádu vlády.
Vyšlo na webu Manipulátoři.cz