Mladá influencerka a biohackerka se touží dožít 150 let a do nejmenších detailů tomu přizpůsobuje svůj životní styl. V jeho rámci chodí brzo spát, dbá na pravidelný pohyb a neopomíjí mimo jiné ani saunování a otužování se.
Třiatřicetiletá Kayla Barnes-Lentzová provozuje v americkém Los Angeles takzvanou kliniku na upgradování biologie s názvem LYV The Wellness Space. V souvislosti se svým přesvědčením vytvořila několikastupňový protokol, který by měl přispět k dlouhověkosti. Cíle si neklade zrovna malé, chce se totiž dožít 150 let.
Zmíněný protokol obsahuje například to, že chodí spát každý den ve 20:30 hodin, denně ujde minimálně 15 000 kroků, pracuje v devadesátiminutových blocích, pravidelně pobývá v infrasauně a také se otužuje a tráví každý den hodinu v hyperbarické kyslíkové komoře. Její životní styl pak zahrnuje rovněž dvacet doplňků stravy.
Tyto praktiky představují biohackerský, anti-agingový životní přístup, který se vyznačuje osvojením souboru wellness praktik pro zlepšení zdraví, dlouhověkost a optimalizaci energie ve snaze zachovat si mladistvý vzhled.
Kayla Barnes-Lentzová tvrdí, že má nyní o deset let nižší biologický věk, než je ten skutečný. „Mým cílem je dožít se 150 let. Přichází tolik technologií a pokroků, zejména v oblasti umělé inteligence, a myslím, že když budu žít tak zdravě, budu se moci na těchto pokrocích podílet během svého života,“ sdělila deníku The Telegraph.
Mezi její další nevšednosti patří každoroční injekce fibrinu, který je bohatý na krevní destičky, do úst. Součástí jejího každodenního ranního režimu je také škrábání jazyka a používání přístroje pro terapii elektromagnetickým polem. Poté se prý věnuje práci s dechem, modlitbě či meditaci. Ranní rutinu pak zakončuje proteinovou kávou.
„Provádím kombinaci silového a kardiovaskulárního tréninku. Jakmile vyjde slunce, vyrazím ven, aby mi sluneční světlo svítilo do očí, což dává tělu a mozku opravdový signál k probuzení. To je velmi důležité… Pokud je součástí mé práce telefonát, udělám ho během procházky po kopcích Los Feliz, kde bydlím. To je opravdu dobré pro kardiovaskulární systém a obvykle ujdu denně kolem 15 000 kroků,“ vysvětluje.
Čas spánku je pro tuto netradiční ženu vytyčen ve 20:30 hodin. Společně se svým manželem však neusíná v tradiční ložnici, nýbrž ve Faradayově kleci. Jedná se o kryt vyrobený z materiálů, o nichž se předpokládá, že blokují některá elektromagnetická pole. „Máme také několik vzduchových filtrů v celém domě a dva v ložnici, abychom udrželi kvalitu vzduchu. Používáme organickou matraci s uzemňovací podložkou, která pomáhá snižovat záněty,“ prozrazuje na závěr.
Analýza společnosti InsightAce Analytic, jež se zaměřuje na průzkum trhu, hovoří o tom, že v roce 2023 dosáhl trh s terapií dlouhověkosti 27,1 miliardy dolarů. Předpokládá se pak, že do roku 2031 se trh s tímto zaměřením vyšplhá až na 44,9 miliardy dolarů.