V roce 2002 vznikla ve známém pořadu Fakta v České televizi pozoruhodná reportáž o Andreji Babišovi, tehdy miliardáři, který mluvil pouze slovensky, hrál tenis a chránil si své soukromí. V deníku FORUM 24 jste si o ní už mohli přečíst. Zajímavý je ale jeden malý příběh, který ukazuje, že Babiš se choval vždycky stejně – snažil se získat a obejít, co se dalo. I když šlo třeba jenom o nájem.

Reportéři Jiří Hynek a Lucie Vopálenská tehdy hovořili s majitelkou bytu v bratislavské ulici Dunajská, o kterém se tvrdilo, že v něm Babiš bydlí. Bylo to ale úplně jinak. Na nájemném dlužil Babiš 200 tisíc korun – a v reportáži řekl, že „žádný dluh tam není“.

„Několik měsíců tu bydlel jeho bratr se švagrovou, ale ti se nestali nikdy nájemci nebo vlastně on nepřestal být uživatelem podle papíru a on mi nikdy neoznámil, že odchází anebo že se odstěhuje odtud,“ popisovala Mária Bittó, majitelka.

Současný premiér jí tehdy nic neplatil deset let, od roku 1992. „Víte, ten problém je vlastně, že já nemůžu užívat, co je moje, nemůžu do toho vnést svoje práva, ústavní práva, co nám ústava zaručuje jako vlastníkovi. Nemůžu to užívat, on to zadržuje, přitom to nepotřebuje, neboť zde jsem ho v životě neviděla,“ tvrdila Bittó.

Stále není zámo, jak soud skončil, dnes na adrese Dunajská 38 najdeme dvě firmy, z čehož jedna je cestovní kancelář. Vracet se k tomuto příběhu stojí za to zejména v jedné věci: Často se tvrdí, že Babišovi nestálo za to zneužít 50 milionů korun od Evropské unie, je přece bohatý člověk. Jenomže tady vidíme, že i 200 tisíc korun byla pro současného předsedu vlády důležitá částka.

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora