Výběr událostí kolem soudního sporu o údajné spolupráci šéfa hnutí ANO Andreje Babiše s někdejší československou tajnou policií StB (slovenský ústavní soud dnes zrušil pravomocná rozhodnutí slovenských soudů, podle nichž byl Babiš ve svazcích StB veden jako její agent neoprávněně):
3. prosince 2011 ‒ Server Euro.cz zveřejnil fotokopie dokumentů z Babišova svazku vedeného StB, podle kterých byl podnikatel od roku 1980 jejím důvěrníkem a v listopadu 1982 se stal agentem. Babiš, který vážně uvažoval o vstupu do politiky, se označení spolupracovníka StB bránil. Babišův svazek je archivován v Bratislavě; podstatná část materiálů z něj byla skartována v prosinci 1989.
17. ledna 2012 ‒ Babiš podal u bratislavského soudu žalobu na slovenský Ústav paměti národa (ÚPN) kvůli archivním svazkům, podle kterých spolupracoval s StB.
6. června 2013 ‒ Soud začal projednávat žalobu Babiše o jeho neoprávněném vedení ve svazcích StB coby agenta. Babiš osobně před soudem spolupráci s StB popřel.
17. listopadu 2013 ‒ Babiš označil proces kvůli údajné spolupráci s StB za zmanipulovaný. V Otázkách Václava Moravce České televize řekl, že spolupráci nepodepsal, naopak byl terorizován, vyšetřován a vydírán, protože měl v rodině „dvě emigračky“.
24. listopadu 2013 ‒ Bývalý důstojník tajné služby Andrej Kuľha v rozhovoru pro týdeník Euro uvedl, že svazek, který má dokládat spolupráci Babiše s StB, je zfalšovaný.
26. ledna 2014 ‒ Babiš se stal českým ministrem financí a místopředsedou kabinetu. Prezident Miloš Zeman se předtím nechal slyšet, že do vlády jmenuje jen politiky s čistým lustračním osvědčením (Babiš o osvědčení nepožádal). Nakonec se ale hlava státu spokojila s tím, že vládní koalice poslala do druhého sněmovního čtení novelu zákona o státní službě, která od ministrů lustrační osvědčení nevyžaduje.
30. ledna 2014 ‒ Kuľha u bratislavského soudu prohlásil, že svazek Babiše ukazuje pouze jeho nevědomou spolupráci s StB. Podobně se vyjádřil také někdejší člen takzvané lustrační komise Milan Žitný.
14. dubna 2014 ‒ Bývalý příslušník StB Július Šuman před soudem popřel informace z archivních dokumentů, že v osmdesátých letech získal Babiše ke spolupráci s StB jako agenta.
15. května 2014 ‒ Badatel ÚPN Jerguš Sivoš a jeho kolega Radek Schovánek z českého Ústavu pro studium totalitních režimů před soudem prohlásili, že archivní svazky, které se zmiňují o údajné spolupráci Babiše s StB, byly vedeny v souladu s tehdy platnými předpisy.
26. června 2014 ‒ Bratislavský okresní soud rozhodl, že Babiš je ve svazcích někdejší tajné policie StB v komunistickém Československu neoprávněně evidován coby její agent.
30. června 2015 ‒ Rozhodnutí soudu prvního stupně o neoprávněné evidenci Babiše ve svazcích StB v odvolacím řízení potvrdil Bratislavský krajský soud.
6. února 2017 ‒ Slovenský nejvyšší soud oznámil, že 31. ledna zamítl dovolání proti dřívějšímu rozhodnutí nižších soudů, že Babiš je neoprávněně evidován ve svazcích StB coby její agent.
10. března 2017 ‒ Slovenský Ústav paměti národa (ÚPN) podal ústavní stížnost proti verdiktu nejvyššího soudu.
2. května 2017 ‒ Slovenský ústavní soud přijal k dalšímu posouzení stížnost ÚPN.
14. září 2017 ‒ Slovenský ústavní soud na veřejném zasedání projednal stížnost ÚPN a oznámil, že verdikt vynese 12. října.
12. října 2017 ‒ Slovenský ústavní soud zrušil pravomocné rozhodnutí slovenského nejvyššího i krajského soudu, že Babiš je ve svazcích StB veden jako její agent neoprávněně. Senát tak vyhověl stížnosti ÚPN.