Babiš, Okamura i Filip tvrdí, že jejich strany a hnutí v koalici nejsou. Opak je však pravdou, což dokázalo hlasování o předsedovi mandátového a imunitního výboru. To dopadlo přesně tak, jak si triumvirát, který se chystá vládnout České republice, přál. Důležitý výbor, který bude například řešit vydání Babiše k trestnímu stíhání, povede Stanislav Grospič, kovaný bolševik.

Jak se dnes ukázalo v poslanecké sněmovně, spekulace o spojení populistických a extremistických stran, které má do rukou Andreje Babiše přinést nedozírnou moc, nejsou mylné. Poslanci ANO, SPD a KSČM poprvé předvedli, jak to může v nejhorším případě vypadat v dolní komoře parlamentu.

Babiš potřebuje, aby mandátový a imunitní výbor vedl někdo, kdo dá jasné doporučení svým kolegům, aby majitele hnutí ANO nevydala policii. Výbor pak může sněmovně přednést své negativní stanovisko, což může být pro mnohé poslance alibi, aby mohli hlasovat k radosti exministra financí.

Kdo si tedy dosud myslel, že pokud zástupci babišovců, okamurovců a komunistů nelhali, když hovořili o nemožnosti vzájemné spolupráce, musí být vyveden z omylu. Nedá se sice předpokládat, že by si tyto tři strany „plácly“ a vytvořily koalici, ale je jasné, že navzájem proti sobě nepůjdou a v rámci naplnění Babišových plánů za nějaké ústupky půjdou oligarchovi na ruku.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora