Novinář Radek Bartoníček na svém Twitteru zveřejnil záznam části rozhovoru s předsedou poslanců TOP 09 Miroslavem Kalouskem, který vyjde v pátečních Hospodářských novinách.

Na otázku, jak porazit současného premiéra Andreje Babiše, Kalousek říká: „Není jiná cesta, než každodenní poctivá politika nejenmo v parlamentu, ale ve městech, obcích. Jak říkal Masaryk, každodenní mravenčí práce. Jiná cesta prostě není.“

Kalousek se také domnívá, že je potřeba, aby strany netříštily své síly: „Je důležité, aby se některé subjekty od středu doprava nepřetahovaly o téměř stejného voliče, ale aby měly vůli jít do příštích voleb na jedné kandidátce.“ Upřesnil, že v tuto chvíli má na mysli aspoň TOP 09 a STAN.

Pokud jde o KDU-ČSL, tak byl zájem, aby na společné kandidátce šly všechny tyto strany už do voleb do Evropského parlamentu, ale lidovci se rozhodli jít samostatně. „Je to jejich rozhodnutí,“ říká, ale považuje to za zbytečnou fragmentaci, zvlášť když kanddidují do té samé evropské frakce.

Jít do vládní koalce s ANO nepovažuje za možné, protože „není možné legitimizovat tak obrovskou aroganci moci a obrovský konflikt zájmů, kterého jsme dnes a denně svědky“. Demokratický volič se nemůže podle něj smířit s kolaborací s mocí, která demontuje právní stát.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora