Protesty proti účasti Miloše Zemana v prezidentské kampani, kterou hlava státu neustále popírá, narůstají. Klub angažovaných nestraníků se rozhodl otevřeným dopisem obrátit na Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí a podat tak stížnost na možné porušení pravidel ze strany současného prezidenta a jeho spolupracovníků.

„Zatímco ostatní demokratičtí kandidáti si pravděpodobně plní zákonnou povinnost vést účetnictví a finanční toky realizovat přes transparentní účet, v případě prezidenta – kandidáta Ing. Miloše Zemana – není dodržován zákon o volbě prezidenta republiky, konkrétně § 36–38 (patrně v duchu toho, že je veřejně a dlouhodobě laicky a pokřiveně vykládána ústava, právní normy i rozhodnutí soudů),“ stojí v prohlášení KAN.

Ústřední rada Klubu angažovaných nestraníků, ve složení Jiří Domlátil, Marcel Miška a Bohuslav Hamáček, chce znát hned několik odpovědí. „Jak si lze jinak vysvětlit, že zemi zaplavily billboardy vyzývající k volbě Miloše Zemana, přičemž náklady v řádu milionů údajně neproběhly přes transparentní účet tohoto kandidáta? Nelze snad tuto anonci považovat za volební kampaň dle § 35 zákona 275/2012 Sb.?“ píše KAN do Brna, kde Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí sídlí.

Miloš Zeman sice ještě před oficiálním začátkem prezidentské kampaně tvrdil, že se jí nezúčastní, ale podle všeho opět pouze lhal. Po republice jsou vyvěšeny jeho billboardy, prezidentská kancelář si objednala Zemanovy fotografie za 160 tisíc korun a v neposlední řadě tu je každotýdenní účast hlavy státu na TV Barrandov v pořadu Týden s prezidentem, který se nedá označit jinak než jako propagační.

Nezakonna_kampan_M.Zemana_ udhpsh (1)

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora