Pojďme se podívat do podivuhodného světa jednoho zvláštního pána z Ostravy. Ten pán se jmenuje Lubomír Volný, je vystudovaným učitelem, ale živí se (naštěstí) něčím jiným. Pronajímá byty Romům v ostravském ghettu a peníze, které u něj končí, pocházejí ze sociálních dávek a z příspěvků na bydlení. Další příjem pana Volného je z daní všech občanů. Byl totiž zvolen poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Za SPD, jak jinak.

Obchodník s chudobou bojující proti obchodníkům s chudobou

To, že se Lubomír Volný řadí mezi takzvané obchodníky s chudobou, tedy že pronajímá byty  sociálně slabým za přemrštěné nájemné, které za ně platí stát, o tom bylo napsáno mnohé. Pikantní na této kapitole pana Volného je, že sama jeho strana, kromě velkolepého boje s migranty, chce válčit také s lidmi, jako je sám Volný. Prekérní situace, že.

Největší „slávu“ ale Volnému dělá jeho chrabrý boj za Ruskou federaci a zejména za Vladimira Putina. Je nezlomným obdivovatelem a milovníkem Ruska, zdatným šiřitelem proruské propagandy a dezinformací. Na sociálních sítích pilně šíří texty Parlamentních listů, webu Středoevropan a dalších proruských plátků, ze kterých si vnímavý pan učitel osvojil také mluvu. 

Tak například o novinářích se nezmiňuje jinak než jako o presstitutech. O České televizi píše jako o protičeské televizi. Každý, kdo nemiluje Rusko a naopak ctí členství ČR v NATO a EU, je liberální fašista, případně jen fašista. Mimochodem současné Německo je podle Volného také fašistické. Kdo nemá rád Rusy, je xenofob a rasista. Naopak, kdo je proti přijímání uprchlíků, je pravý vlastenec a Čech. Že je to dětinské a trapné? V SPD ne. V SPD je za hvězdu.

Tweety z jiného světa

Lubomír Volný se proslavil svými projevy na Twitteru. Pozoruhodný je například jeho tweet k výročí 21. srpna. „21. srpen je u nás svátkem všech rasistů, xenofobů a primitivních hejtrů. V toto období se smí legálně vyřádit na jediné zemi a jediném národě, který je u nás regulérně povoleno nenávidět,“ píše Volný.

Šťavnaté je také jeho sdělení ke koncertu Alexandrovců v Praze: „Krásné výročí. Určitě si na jejich koncert zajdu a rád se tam potkám s tisíci dalšími lidmi dobré vůle, kteří netrpí záchvaty uměle přiživovaného protiruského rasismu a xenofobie. Rusofobové, styďte se!!!“

Legrační je Volného neutuchající boj proti migrantům, kteří nás neohrožují, nechtějí k nám, a především, když se žádná migrační krize nekoná, jak před několika týdny konstatoval ministr vnitra Jan Hamáček. 

V této souvislosti Volný píše třeba toto: „Každý vítač v Evropě je zodpovědný za utrpení minimálně desetitisíců imigranty znásilněných žen! Pokud toto někdo z Vás čte, tak i Vy konkrétně jste ty ženy a dívky znásilnili!“ Jak přišel k číslu desetitisíce znásilněných žen, to už neuvádí. Pochopitelně. 

Havlérka, vítači, sluníčka

Pan obchodník s chudobou také velmi prožíval prezidentskou volbu. Měl samozřejmě jasného favorita. Hádanka: Koho? Ano, správně. Miloše Zemana. Ochotně se zapojil do dezinformační kampaně, která vynesla Miloše Zemana znovu na Hrad. Očerňoval jeho protikandidáty, velebil Rusy, plival na kritiky Zemana opět klasickou rétorikou svých soukmenovců. Ti jsou sluníčka, havlérka, kavárna, vítači atd. Klasika. 

Nazlobený byl pan Volný z toho, že někteří rodiče protestovali proti tomu, že Zeman šel pozdravit jejich děti do školy 1. září. Dorazili se symbolem červených trenýrek a jedna z maminek na Zemana zakřičela: „Fuj! Táhni!“ Volný k tomu napsal: „Takže “liberálně demokratičtí” rodiče se rozhodli ukázat svým dětem, jak vypadá respekt k výsledkům demokratických voleb v praxi a to v průběhu jejich prvního dne ve škole, dne, na který budou vzpomínat celý život.“

Lubomír Volný dokonale ilustruje svět, ve kterém žijí lidé okolo Okamury. Také Tomio, stejně jako Babiš, je obklopen vypočítavými postavami, které úmyslně šíří nenávist a strach, protože cítí politické body. A potom je tu druhá kategorie, která všem těmto bludům věří a oddaně stojí s praporem SPD na barikádě proti migrantům, NATO a EU. Do jaké poloviny patří Lubomír Volný? Asi do obou.

Text vyšel v Revue FORUM v září 2018. Časopis objednávejte ZDE!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora