Jak to vypadá, přestože byl Andrej Babiš velmi opatrný, aby nebylo dohledatelné, jak moc se on a jeho společnost Agrofert angažovali na stavbě Čapího hnízda, na něco přeci jen pozapomněl. Policisté, kteří vyšetřují, zda se nejednalo o dotační podvod za padesát milionů, totiž operují i s takovými drobnostmi, jako jsou Babišovy návštěvy na stavbě, nebo vlastnictví internetové domény.

Premiér má jednu, v některých momentech důležitou vlastnost. Chce na všechno, co se týká jeho byznysu a nyní i politických aktivit, osobně dohlížet. Důsledně a detailně. To by se mu ovšem nyní mohlo pořádně vymstít.

Ve výpovědích, o nichž informoval server iRozhlas.cz se totiž objevují i zmínky o Babišových častých inspekcích na místě stavby, kde měl rázně vysvětlovat, jak by si vznikající areál představoval a jasně nabádal, aby se jednalo o jakousi chatu, nebo luxusní odpočinkové sídlo. Tehdy si ovšem miliardář neuvědomoval, že ho jeho „důležitost“ za každou cenu, může do budoucna mrzet.

Nyní se totiž policie zabývá i takovými podrobnostmi a k výpisům z účtů, e-mailové korespondenci, nebo posudky dokazující zkreslené, nebo zamlčené informace v žádosti o dotaci, přidala i zjišťování, kde, kdo a kdy Babiše při realizaci stavby viděl.

A jak se ukázalo, ne všichni se ještě bojí ministerského předsedy natolik, aby při výslechu na policii lhali a dbali tak na bezproblémovou budoucnost svou i své rodiny. Babiš se totiž umí za křivé slovo pomstít skutečně důsledně.

Je však pochopitelné, že když se Babiš zaobíral tím, aby Čapí hnízdo vypadalo podle jeho představ, zapomínal na takové „hlouposti“, jako je třeba i internetová doména, která se může také stát další přitěžující okolností. Web farmy totiž od počátku vlastní Agrofert, což je za předpokladu, že tato společnost neměla s „Čapákem“ nic společného, velmi zarážející.

Jak se říká: „Ďábel je skryt v detailu“ a právě na ně si zřejmě Babiš zapomněl dát při stavbě svého „nejlepšího nápadu“, jak kdysi farmu označoval, pozor. Jak moc mu to uškodí bychom se měli dozvědět do konce roku, kdy by měly být známy výsledky vyšetřování.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora