Že Václav Klaus ml. nerespektuje vedení Občanské demokratické strany, to projevil už mnohokrát. Čas od času hlasuje s koalicí ANO, KSČM a SPD, jindy zase kritizuje výsledek ve volbách, přestože ten se dá jednoznačně označit za úspěch a stabilizaci strany. Nyní opět připomněl, jak rád by se tento samozvaný odborník na školství konečně dostal na ministerstvo – pod premiérem Andrejem Babišem.

Klausovi mají asi podlézání Babišovi v rodině. Klaus starší se nedávno pohoršoval nad tím, že je nyní již podruhé jmenovaný předseda vlády nazýván premiérem v demisi. Tomu mladšímu se zase podle rozhovoru pro Reflex nelíbí „program Antibabiš“, který zmínil v souvislosti v demonstracemi, které se konaly v úterý. Ale jinak prý nebude osobní.

Největší myšlenkovou perlou je ovšem toto: „Pořád si myslím, že Babiš byl k této (pro pracující svobodné lidi nejhorší) koalici trochu donucen. Že pro lidi (učitele, živnostníky atd.) by byla lepší koalice jiná. Já se nedokážu radovat z „čím hůř, tím možná pro naši partaj trošku ve volbách pak líp“.“

To je skvělé. Ona sice mohla vzniknout koalice bez extremistů, kdyby se Babiš tak moc nedržel toho, že musí být za každou cenu premiérem, ale to je Klausovi jedno. Byl by prostě rád, kdyby předseda ODS Petr Fiala zradil své voliče, kterým slíbil, že s trestně stíhaným člověkem jeho strana do vlády nepůjde, a rychle by si běžel pro ministerstvo školství. To by byla ta skvělá vláda pro svobodné lidi – s Klausem ml. a Babišem, tedy trestně stíhaným agentem StB.

ODS ukázala, že drží slovo i zásady – to dokázal její předseda Fiala. Nekývla na Babišovy rádobynabídky posílané přes Facebook, na něž se později vymlouvá, když dává moc komunistům. Ovšem klan Klausů v dodržování zásad příliš silný nikdy nebyl, a tak se musíme smířit s tím, že pravděpodobně ještě několikrát podobné nahrávky na Babišovu smeč uslyšíme.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora