Jiří Weigl napsal na stránky Institutu Václava Klause naštvaný text o „genderových stereotypech“ a snahách některých lidí mazat rozdíly mezi muži a ženami.
„Naše levicově pokrokářské MPSV zjistilo, že jeho úporná snaha zrušit rozdíl mezi otcem a matkou se míjí účinkem. Otcové nechtějí zůstávat na ,mateřské‛ dovolené (dnes eufemisticky zvané politicky korektně rodičovská), nechtějí přebírat role tradičních maminek, ale vytrvale berou za svůj úkol především materiálně zaopatřit rodinu,“ píše Weigl. MPSV si to podle něj vysvětluje tak, že ženy mají nižší platy než muži, a tak se otec na mateřské dovolené rodině nevyplatí.
Weigl odmítá názor, že pečovat dítě je pro matku diskriminace a oběť. „Pro všechny generace před námi to bylo naopak štěstí a naplnění smyslu existence ženy, úloha, ve které je maminka nenahraditelná a v níž je nezastupitelná. Ženy mohou vykonávat spoustu profesí, ale vždy v nich budou nahraditelné – muži i jinými ženami. Vychovávat od prvních krůčků své dítě s pravou mateřskou láskou, která je pro další vývoj dítěte nejdůležitější, může však jen jedna jediná žena,“ myslí si bývalý Klausův kancléř.
Podle něj je úpadek, když je vztah matky a dítěte označován za přežitek a příznak genderové diskriminace. „Je to základní směr útoku na rodinu, která se rozpadá a rozkládá za jásotu všech aktivistických budovatelů nového pořádku a nového člověka. A jeho hlavní obětí jsou především právě ženy, které nejvíce trpí rozpadem rodin,“ tvrdí Weigl.
„Otec a matka jsou základní vodítka a jistoty v životě každého člověka, jsou právem různí a hrají odlišné role. To nejsou žádné genderové stereotypy, jak blouzní popletené feministické fanatičky, které nám dnes vládnou, to je základ zdravé rodiny i společnosti. Byl jím vždy a je a bude. Braňme je,“ zakončil svůj text Weigl.