Předseda Klubu na obranu demokracie Bohumil Doležal se obrátil na veřejnost ve videoklipu s prosbou o podporu. KOD pokračuje ve sbírání podpisů pod výzvu „Zdanění finančních náhrad církvím boří právní jistoty v ČR“. Týká se komunistického návrhu na dodatečné zdanění finančních náhrad církevních restitucí, který ve středu 23. ledna schválila Poslanecká sněmovna. Odhlasováním návrhu v poslanecké sněmovně však celá věc ani náhodou nekončí. Teď přijde na řadu senát.

Text výzvy najdete ZDE. Svůj podpis můžete připojit ZDE.

„Pokud novela vstoupí v platnost, nebude to v první řadě znamenat porušení zásady »vrátit, co bylo ukradeno«, ale porušení zásady »splnit, co bylo slíbeno«: co bylo slíbeno v roce 2012 platným zákonem a následnými platnými smlouvami státu s církvemi. Znamená to porušení právní kontinuity České republiky. A je to precedens: netýká se do budoucna jen opovrhovaných církví, týká se všech právnických i fyzických osob,“ konstatuje Bohumil Doležal. 

Klubu na obranu demokracie se pod výzvu podařilo doposud shromáždit 2858 podpisů. Na Foru 24 jsme už o jejích signatářích informovali ZDE. Nově přibyly mj. podpisy biskupa Československé církve husitské Juraje Dovaly, uměleckého ředitele Opery Národního divadla a Státní opery Praha Petra Kofroně, dokumentaristky Olgy Sommerové, ředitele rádia Proglas Martina Holíka, ředitele TV Noe Leoše Ryšky, výtvarnice Markéty Kolíbalové, biskupa jednoty bratrské Evalda Ruckého, básníka Luďka Markse, vysokoškolských učitelů prof. PhDr. Oldřicha Uličného, prof. MUDr. Jana Daneše, Benedikta Tomáše Mohelníka OP. ThD., prof. RNDr. Jiřího Frýdy, prof. Mgr. Stanislava Pekára, doc. PhDr. Ladislava Nagye, doc. Mgr. Jiřího Surůvky. 

Sběr podpisů tedy pokračuje dál. Klub na obranu demokracie prosí občany, kteří s výzvou souhlasí, aby o ní informovali své přátele a šířili ji dál. „Nejde vůbec jen o církve: jde o nás o všechny,“ upozorňuje Bohumil Doležal. A pokud by nakonec úprava vstoupila v platnost, bude KOD všemi zákonnými prostředky usilovat o její revizi.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Klub na obranu demokracie
Další články autora