Zatímco většina zástupců demokratických stran tvrdě odsoudila jmenování Zdeňka Ondráčka do čela komise pro dozor nad Generální inspekcí bezpečnostních sborů, Václav Klaus mladší je opět výjimkou. Místo ostré kritiky na adresu bývalého esenbáka, který mlátil demonstranty v roce 1989, se kontroverzní politik pustil spíše do svých kolegů a dalších poslanců, kteří Ondráčka zvolit nechtěli.

Jak vysvětluje syn bývalého prezidenta ve svém blogu na serveru Novinky.cz, ne každý si zřejmě může dovolit kritizovat minulý režim a zdůrazňovat jeho zrůdnost. „Moc nemusím takové ty svaté bojovníky proti komunismu třicet let po tom, co komunismus skončil a nenese to žádné riziko ani nic,“ myslí si, na rozdíl i od svých stranických kolegů Klaus. „Zvlášť některé poslankyně při tom předvádějí patos, za který by se nestyděla ani Gusta Fučíková,“ dodal.

Zároveň obvinil politiky, kteří se dají stále řadit mezi demokratické, že jim vůbec nešlo o to, zda bude „mlátička“ šéfem komise, ale chtěli si pouze něco dokázat. „Při druhé volbě minulý pátek sledovali hlavouni „Demokratického bloku“ jiné priority než nezvolení Ondráčka. Chtěli hlavně ukázat, že ANO spolupracuje s komunisty,“ sdělil člen ODS ve svém příspěvku.

„Proto nebyl žádný společný protikandidát, třeba právník, který by měl větší šance, a jediná, kdo se odvážila do toho jít, byla naše paní učitelka Zuzka Majerová. Dvacet nebo kolik poslanců, co by nehlasovalo pro Ondráčka, vůbec nepřišlo, pro strany to nebyla priorita,“ má jasno politik, který často hlasuje proti svým stranickým kolegům a také rád kritizuje vedení strany, kterou založil jeho otec. „Nás taky nikdo nenaháněl, že bude důležité hlasování,“ svalil část viny za zvolení Ondráčka do čela důležité komise na svou stranu.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora