Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček pod záminkou zaniklého „svátku“, tzv. Dne pohraniční stráže, velebil vrahy stovek československých spoluobčanů, jejichž jediným proviněním bylo to, že nechtěli setrvávat v této komunisty řízené zemi. KSČM, která se napříště nemusí dostat do parlamentu, tím ukázala, jak důležité bude přijít k volbám.
„Den 11. 7. byl Den pohraniční stráže. Všem bývalým příslušníkům PS, kteří si tento den připomínají přeji vše dobré, mnoho zdraví a osobní pohody,“ napsal Ondráček ve svém statusu. Vědomě tím přešel skutečnost, že jím velebená PS zabila minami, dráty s elektrickým proudem, či rovnou zastřelila nejméně 350 našich spoluobčanů.
Nestálo by to za zmínku – výroky extremistů relativizujících nacistické i komunistické zločiny se na sociálních sítích občas vyskytují, je rozumné o nich uvědomit správce příslušné služby a dál na ně nereagovat. Pokud ovšem jde o výroky poslance Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, je situace jiná.
Jestliže totiž komunistická mlátička velebí pachatele komunistickým režimem organizovaného násilí, které stálo život stovek nevinných lidí, je to výpověď o přetrvávající stalinistické podstatě komunistické strany, která výše zmíněné individuum posílá do letošních krajských voleb jako lídra kandidátky v Královéhradeckém kraji.
Preference komunistů klesly k pětiprocentní hranici a je tedy šance, že se poprvé od listopadové revoluce nedostanou do parlamentu. Pokud by se toto podařilo, je zároveň i naděje, že už se tam v dané podobě a s tímto názvem nedostanou nikdy. Bude si to žádat jediné – navzdory rozšířenému znechucení přijít k volbám.
Na československých hranicích se svobodným světem komunistický režim zabil, resp. zastřelil na 350 lidí, téměř 100 civilistů přišlo o život vlivem činnosti vojáků z řad Pohraniční stráže a tzv. Sboru národní bezpečnosti, 236 lidí spáchalo sebevraždu,165 zahynulo při dopravních nehodách, deset mrtvých pak bylo v přímém střetu s tzv. narušiteli hranic. A vinou příslušníků SNB zemřelo 86 lidí, z toho 30 dětí a mladistvých.
Projekt Paměť národa připomíná, že komunistická pohraniční stráž v letech 1952–1955 zaminovala prostor před zátarasy, miny ovšem usmrtily mnohonásobně více pohraničníků než tzv. „narušitelů”. Nahradila je proto elektřina, která do ledna 1966, kdy byl elektrický proud z drátěných zátarasů vypojen, zabila 95 uprchlíků.