Komunista a stalinista Josef Skála v televizním duelu, který se stal hitem minimálně Facebooku, Janu Farskému ze STAN na výtku, že komunisté zavraždili třeba faráře Toufara, odpověděl, že farář Toufar zemřel ve vězení. Ani na okamžik nepřipustil, že byl farář zavražděn. Ano, to je estébácká verze z roku 1950, kdy bylo v úmrtním listu uvedeno, že Josef Toufar zemřel kvůli prasklému žaludečnímu vředu a zánětu pobřišnice.
Už v roce 1968, během Pražského jara, uvedl lékař František Mauer toto: „Při operaci Josefa Toufara jsem tehdy asistoval. Dělali jsme všechno, co bylo v lidských silách, ale toho člověka nebylo možno zachránit. Byl neobyčejně surovým způsobem utlučen k smrti. Řekl bych – jasná vražda!“
Připomeňme si celou tu záležitost v celé její obludnosti a pro pochopení myšlení i dnešních komunistů. Farář Josef Toufar se hned po válce v obci Zahrádka, která byla jeho farností, politicky angažoval ve prospěch lidovecké strany. Nakonec, prý i kvůli tomu lidovci v obci ve volbách 1946 do Národního shromáždění vyhráli. Komunisté nezapomněli a v roce 1948 tlačil tamní Akční výbor Národní fronty na Toufarovo přeložení jinam. Což se nakonec stalo a Josef Toufar byl přeložen do malé zapadlé obce Číhošť na Vysočině.
A zde došlo k tzv. číhošťskému zázraku, kdy se měl v prosinci 1949 při bohoslužbě za zády kněze několikrát pootočit a zakývat půlmetrový kříž. Protože se zpráva o zázraku začala mezi lidmi lavinovitě šířit, komunistická tajná policie StB zasáhla a v lednu 1950 faráře obvinila ze zinscenování tzv. zázraku. 28. ledna byl zatčen a uvězněn ve Valdicích. Měsíc ho mučil estébácký vyšetřovatel Ladislav Mácha. Surově ho bil, kdy jej vešel za ruce a tloukl do těla.
Zde si uvědomme, že pokud člověk visí, tak se tělo nedokáže zpevnit při úderu a velmi snadno může dojít k poškození vnitřních orgánů. Mácha měl faráře Toufara mučit i elektrickým proudem. To trvalo bezmála měsíc. 23. února v noci estébáci převezli faráře Toufara do Číhoště, kde ho nutili asistovat při rekonstrukci zázraku. Respektive, sestrojili pákový mechanismus a plánovali natočit „vysvětlující“ film, kterým chtěli národu ukázat, že o žádný zázrak nešlo.
Kvůli velmi vážnému stavu Josefa Toufara se film natočit nepodařilo. Z Číhoště faráře odvezli do pražského státního sanatoria, kde o den později zemřel. Pohřben byl v hromadném hrobě v Ďáblicích, pod jménem Zouhar.
V roce 1968 se vyšetřovateli Máchovi nepodařilo prokázat vraždu, nicméně v v roce 1998 byl odsouzen k pěti letům vězení za zneužití úřední moci a podílu na těžkém ublížení na těle. O rok později odvolací soud trest zmírnil na dva roky. Ladislav Mácha si odseděl rok, protože byl podmínečně propuštěn.
Takže, k panu Skálovi. Farář Josef Toufar „nezemřel ve vězení“ v důsledku akutního zánětu. Zemřel ve státním sanatoriu, kam byl převezen ve velmi vážném zdravotním stavu po měsíci krutého mučení sadistickou komunistickou mlátičkou. A to, jak se k umučení kněze dnes Josef Skála vyjadřuje, jen ukazuje, že komunisté se s minulostí nevyrovnali. Jsou pořád zlí lidé, kteří demokratům vždy chtěli a budou chtít „zakroutit krkem“, jak říkaval největší masový vrah u nás, Klement Gottwald!