Starostka Prahy 10 a bývalá místopředsedkyně hnutí ANO Radmila Kleslová pracovala pro několik státních nebo polostátních firem. Za právní služby inkasovala až statisíce korun měsíčně. Díky svým angažmá si ak přijde až na miliony korun ročně. Je to schopná a pracovitá paní. Žádný politik, maká. O tom není pochyb. A stále více i prosťáčci tuší, co to makání znamená.
Mezi klienty paní Kleslové byly kromě ČEZ také společnosti ČEPRO, České dráhy, Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) nebo pražský dopravní podnik. Informoval o tom mj. Český rozhlas.
Podle Kleslové nešlo o střet zájmů (co má taky jiného tvrdit). „Má advokátní kancelář poskytovala právní služby řadě významných společností. Vztah advokáta a klienta je ze zákona důvěrný, a proto se nebudu ke klientům mé kanceláře více vyjadřovat,“ sdělila Českému rozhlasu, který smlouvy získal podle zákona o svobodném přístupu k informacím.
Kleslová pracovala například od konce roku 2013 do dubna 2014 za 95 000 korun měsíčně pro SŽDC, České dráhy ji od roku 2011 do července 2015 platily 40.000 korun měsíčně.
„S advokátní kanceláří paní Kleslové již nespolupracujeme. Smlouva byla po vzájemné dohodě vypovězena na jaře tohoto roku a po uplynutí sjednané doby skončila na konci července. Důvodem byla pracovní vytíženost paní Kleslové,“ řekl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.
Kleslová nedávno odešla z vedení ANO kvůli smlouvě s ČEZ, kterou kritizoval i předseda hnutí a ministr financí Andrej Babiš. Dozorčí rada energetické firmy v září potvrdila, že společnost Kleslové platila 100 000 Kč měsíčně. Závažné pochybení ale rada při prověrce plateb nenašla. Kleslová se s ČEZ dohodla, že smlouvu ke 30. září ukončí.
Kleslová, která je také starostkou Prahy 10, rovněž zastává funkce v některých pražských městských firmách. Je členkou představenstva společnosti Pražská teplárenská a předsedkyní dozorčí rady Pražské energetiky. Díky těmto angažmá si přijde až na miliony korun ročně, uvedly již dříve Lidové noviny. Je obdivuhodné, jak renesanční osobnosti, které dovedou všechno na světě a popřít přitom zákony o zachování energie, tolik funkcí zvládnou. Inu – nejsou jako politici – makají. Jen je otázka, kdyby ty funkce svěřili nahodile vybranému pražskému bezdomovci, jestli by všechno fungovalo hůře. Ale ne. Možná lépe.
Jako politici lidé z ANO skutečně nejsou. Spíš připomínají hraboše, kteří – režim sem, režim tam – natahají zrníčka do svého hnízdečka a ani se nerdí. Kleslová působila od roku 1988 ve 23. odboru rozvědky, který měl v popisu činnosti získávání a výcvik špionů do kapitalistického zahraničí. Jak by se taky mohl rdít hraboš, když má hustou srst a rdění by nebylo vidět, byť by bylo, kdyby bylo, jakože prý není.
Hraboška Babišova – estébačka Kleslová – tedy hrabe. Jistě hluboce rozumí energetice a teplárenství. Nejméně tak hluboce jako já, to znamená vůbec. Jiným věcem moc nerozumí. To, jak naletěla mystifikaci novináře Jaroslava Slonka ohledně údajného Peroutkova článku, že Hitler je gentleman, ukázalo, že pozdní StB musela být ohledně výběru lidí už dost v personální nouzi. Jestli tušíte, co tím chceme říci o schopnosti paní Kleslové kriticky myslet, popř. myslet vůbec.
Ale peníze nesmrdí.
To, co zcela jednoznačně smrdí, je tahle vrstva normalizačních parazitů, kteří dnes druhé poučují o morálce. Protekční dítě, agent, člověk s nejasným původem majetku Babiš. A mnoho dalších a jeho oddané satelitky. Přežívali vždycky kvůli tomu, že se jim nic nedalo dokázat, protože spřátelené estébácké duše mlčely a navíc ze sebe dělali tito lidé „odborníky“, bez kterých to nejde. Odborníci to tedy skutečně jsou, jak dnes vidíme.
Buď budeme žít ve stínu ne moc chytrých estébáků, nebo to změníme, nebo utečeme. Mohli bychom začít změnou na místě domnělých odborníků, pak se uvidí.