Poslanci i příznivci slovenské strany Mariana Kotleby L’SNS se ze slovenské minulosti hlásí zejména k fašistickému Slovenskému štátu. Denník N upozornil na fakt, že někteří z nich to po svém zvolení dělají opravdu více než otevřeně, například poslanec Ondrej Bindner.
„Myslím si, že Jozef Tiso je svatý, a že je v nebi,“ prohlásil poslanec. Bindner je podle Denníku N v dluzích, neplatil svým spolupracovníkům ani státu a nyní by mu z platu poslance mohly být peníze strhávány.
Kotleba připomněl svůj pozitivní vztah k Tisovi před několika dny, když požádal vedení parlamentu o minutu ticha právě za bývalého prezidenta. Motivem k této pietní akci měla být „hanebná justiční vražda“ slovenského prezidenta Tisa, napsal Dankovi v otevřeném dopise Kotleba.
Tiso byl v čele slovenského státu existujícího v letech 1939 až 1945 , který byl pod silným vlivem nacistického Německa. Podle historiků byl přímo odpovědný za transporty 70.000 slovenských Židů, kteří skončili v nacistických koncentračních táborech. Po válce byl československým soudem odsouzen za vlastizradu a 18. dubna 1947 popraven oběšením. Přestože představitelé současného Slovenska i církve jeho působení odsoudili, část slovenské společnosti k němu však dodnes vzhlíží jako k představiteli národní suverenity.