Výhrůžné SMS zprávy a dopisy dostává primátorka Adriana Krnáčová. S největší pravděpodobností mají spojitost s pražskými taxikáři, se kterými se první žena Prahy pustila do boje. Pro taxikáře pražský magistrát v čele s Krnáčovou přichystal přezkoušení, při kterém by však podmínky byly oproti minulým letům hodně zpřísněné a získat oprávnění by podléhalo přísným pravidlům. Protesty taxikářů tak, jak se zdá, nevyvrcholily blokádou magistrály, ale dostaly se až k trestnému činu.
Krnáčová drží jazyk za zuby
Na vyhrůžky a nepříjemné dopisy, které Krnáčová obdržela, poprvé upozornil server Blesk.cz. Ten také potvrdil, že primátorku již několik dní hlídá policejní ochranka. Sama šéfka radnice ale celou situaci nechtěla komentovat. „Pochopte mě prosím, nesmím k tomu říkat žádné detaily. Každopádně dál dělám svoji práci a pevně věřím, že se situace brzy vrátí do normálu,“ snažila se situace zahrát do autu.
Na informace je stejně skoupá i policie
A nic bližšího nechtěla říct ani policie. „Tyto informace z taktických důvodů neposkytujeme, jedná se o tajné údaje, a to v případě, kdy někdo ochranu má i nemá,“ řekla mluvčí policejního prezidia Jana Macalíková. Jasné je pouze jedna věc. Pokud by policie autora výhrůžek dopadla, mohl by skončit až na tři roky ve vězení. Krnáčová si o útoky na svou osobu jednoznačně řekla svým rozhodnutím přezkoušet všechny řidiče taxislužby. Následně by jim ještě chtěla zpřísnit podmínky. Taxikáři na výroky Krnáčové zareagovali blokádou magistrály.
Krnáčová si jen dělá reklamu, tvrdí TOP 09
Celá situace kolem primátorky prý ale není tak dramatická, jak se tvrdí, myslí si Václav Novotný z TOP 09. „My i exprimátor Svoboda jsme nastupovali na magistrát za mnohem drsnějších podmínek. Myslím, že paní primátorka má potřebu se stylizovat do polohy oběti, a tím získávat mediální body,“ řekl serveru iDnes.cz.
Bohuslav Svoboda se s výhrůžkami setkal při vyšetřování miliardových zakázek na magistrátu. Jeho nástupce Tomáš Hudeček zase prosadil stavební předpisy, které regulovaly billboardy v Praze. Za to si vysloužil upozornění, že by v jeho autě mohla být nastražena bomba.
Pokud by policie autora výhrůžek dopadla, mohla by trestný čin kvalifikovat jako nebezpečné vyhrožování, pronásledování a vydírání. Za to hrozí až tři roky vězení, členové organizované skupiny by si pak mohli odsedět i osm let.