Poslankyně hnutí ANO Barbora Kořanová byla oslovena pořadem 168 hodin kvůli vyjádření do reportáže o komunistickém poslanci Stanislavu Grospičovi, který tvrdí, že v srpnu 1968 umírali lidé kvůli dopravním nehodám. Kořanová uvedla, že KSČM je legitimně ve Sněmovně, nyní jí ale vadí, že nebyla vysílána její další vyjádření, jak napsala na svůj twitterový účet.
„V části pořadu 168 hodin paní Nory Fridrichové byla včera reportáž o výroku komunisty Grospiče ve spojitosti se srpnem 68′. Mé vyjádření bylo samozřejmě sestřiženo a zaznělo pouze, že KSČM je legitimní součástí Sněmovny,“ napsala Kořanová s tím, že kromě tohoto ještě řekla, že by se za svá skandální slova měl omluvit, že by měl být odvolán z Mandátového a imunitního výboru Poslanecké sněmovny a že se věc zatím neřešila na klubu hnutí ANO.
Fridrichová odmítla, že by vyjádření bylo sestřiženo. „Při našem dotazu na výrok komunisty Grospiče a spolupráci Vašeho hnutí s KSČM jste doslovně řekla: Je to strana, která je legitimně ve Sněmovně, takže není co řešit v tomhle směru,“ napsala Kořanové. Ta ale argumentovala tím, že nevěděla, že nebude odvysíláno všechno, co řekla. „Vypadá to teď tedy tak, že je mi výrok poslance Grospiče jedno, protože vláda má podporu,“ dodala.
Není to poprvé, kdy se někdo ze členů hnutí ANO ohradil proti České televizi. Poslanec Milan Feranec označil za fake news zprávu Reportérů ČT o holdingu Agrofert Andreje Babiše, kterému byl doměřena daň, a to pouze na základě dopisu, v němž si firma na Reportéry ČT stěžovala. Sám předseda hnutí ANO Andrej Babiš označil redaktory za „zkorumpovanou pakáž“ kvůli reportáži o korunových dluhopisech.
Reportáže o Agrofertu několikrát řešila také Rada ČT nebo dokonce Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Výše jmenované Kořanové se zase nelíbila informace o tom, že při návštěvě Babiše na střední škole bylo studentům zakázáno pokládat nepříjemné otázky.