Toto je Česká republika v roce 2020. Když mocenská garnitura úřaduje ve Sněmovně, policie má na Malé Straně manévry. Mocenské válcování veřejnoprávní televize začalo mít kuriózní průvodní jevy.
Po půl jedné policie uzavřela malostranské ulice, které v Praze vedou k sídlu Poslanecké sněmovny. Volební výbor, který navrhuje Sněmovně obsazení mediálních rad, dnes jednal o odvolání liberálně orientovaného člena Rady České televize Zdeňka Šarapatky.
Policie uzavřela a kontroluje čtyři přístupové cesty a legitimuje jednotlivce s transparenty na obranu demokracie. Na místě jsou i černí těžce ozbrojení příslušníci speciální jednotky. Jeden z nich aktivistům arogantně doporučil, ať „si jdou na Staromák“, kde se chystá protestní akce iniciativy Milion chvilek. Velící policista v civilu s obdobnou arogancí sdělil reportérovi deníku FORUM 24, že důvodem policejního záboru je zákon o Policii České republiky.
Volební výbor na svém jednání, které začalo ve 13.00, zamítl návrh na zařazení bodu o Šarapatkově odvolání. Poslanci hnutí ANO se ale zato otevřeně vysmáli návrhu poslance a místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury, aby poslanec hnutí ANO Stanislav Berkovec rezignoval na funkci předsedy výboru kvůli šíření kádrovacího e-mailu o tom, kteří nominanti do Rady ČT odpovídají, či neodpovídají zájmům Babišovy vládní strany. Berkovec přitom v březnu svoji rezignaci sám nabídl (více zde).
Vládní poslanci na jednání výboru nedosáhli na početní většinu, neboť se jim nedostavila komunistická poslankyně Miroslava Vostrá. Díky návrhu poslanců ODS na hlasování o každém bodu zvlášť nedokázali Babišovi poslanci zatím bod o odvolání Zdeňka Šarapatky prosadit na pořad jednání.