Zástupci KSČM se pustili do boje za odvolání ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Nemohou totiž překousnout, že se šéf české diplomacie chová přesně tak, jak by si demokratická země zasloužila. Komunisté, kteří jsou nepsaným vládním koaličním partnerem, kritizují například Petříčkův postoj k situaci ve Venezuele. Jak ovšem dokázal poslanec KSČM Daniel Pawlas, jde pouze o bezvýznamné provolávání hesel, která za sebou nemají argumentační základ.
Je pochopitelné, že současní komunisté mají problém se Spojenými státy americkými a vlastně vším západním. Hlavně tedy demokratickým. Rozdíl mezi KSČ a KSČM je totiž skutečně pouze v jednom přidaném písmenku. Charaktery, ani totalitní myšlení se nezměnilo.
Proto musí komunistům silně vadit, když se český ministr zahraničí postaví proti diktátorovi, který ve Venezuele vyhrál prezidentské volby za podivných okolností a podpoří naopak nového prozatímního vůdce země. Právě to však nemohou komunisté unést. Přitom vůbec nezmiňují blokování hranic armádou, které nařídil Maduro a neváhá nechat pálit jídlo z humanitární pomoci.
Předseda Vojtěch Filip se svou verzí o dobrém totalitním vůdci, kterého musíme podporovat, přes všechno, co se ve Venezuele děje, neustále doráží na premiéra, aby Petříčka odvolal a nahradil ho někým, kdo bude více držet provýchodní směr zahraniční politiky. Za svého šéfa se v nedělní Partii na Primě postavil i Daniel Pawlas. Komunistický poslanec ovšem ukázal, jak ubohá je argumentace jeho partaje a jejích zástupců.
Nemohl se totiž na nic jiného než stále opakování věty o tom, jak Nicolas Maduro vyhrál volby a tudíž se nesmí zpochybňovat jeho prezidentství a je nepřijatelné uznat jeho oponenta. Připomíná to rétoriku Miloše Zemana a jeho podporovatelů, kteří neustále vykřikují, že není možné prezidenta kritizovat, pokud byl zvolen.
Nic jiného a argumentačně silnějšího komunisté nemají. Každopádně jejich útoky na Tomáše Petříčka budou pokračovat, stejně jako ministrova snaha dělat České republice dobré jméno v zahraničí.