Koruna Česká, SNK-ED, Konzervativní strana, Sdružení pro místní správu, Nestraníci. To jsou politické subjekty, které jdou na společnou kandidátku do eurovoleb s KDU-ČSL. Současný europoslanec Tomáš Zdechovský však upozorňuje, že jejich kandidátka bude mít podporu až stovky dalších menších uskupení. „Jsou to lokální subjekty, které měly úspěch například v komunálních volbách,“ upřesnil Zdechovský, který bude své místo obhajovat ze druhého místa kadidátky.

Od spojení konzervativních pravicových subjektů si slibuje lepší volební výsledek jednotné kadidátky. „Když jsme se dívali na výsledky minulých voleb, viděli jsme velkou roztříštěnost sil u mnoha středopravicových subjektů, které mají podobný směr. Rozhodli jsme se je podpořit a společně dosáhnout lepšího volebního výsledku,“ vysvětlil pro FORUM 24 Tomáš Zdechovský.

Jejich společným cílem v EU má být zlepšení unie tak, aby nehrozil další odchod. „Od ostatních se odlišujeme tím, že jsme uplynulé volební období skutečně pracovali na reformě EU. Unie je skvělý projekt, jsme proevropští, ale obáváme se, že tak, jak je nyní nastavena, hrozí další odchody. Tomu chceme zabrát zlepšením EU,“ popsal europoslanec.

Revue Forum Banner
Michal Závada
Michal Závada
Redaktor deníku FORUM 24
Další články autora