Chcete si domů pořídit funkční dekoraci, která se stane královnou interiéru? Svěřte tuto roli zrcadlu. Máte strach, že bude působit příliš obyčejně? Existuje spousta designérů, kteří ho povýšili na umělecké dílo.

Zrcadlo sice nadále plní svou původní funkci, ale navíc se stává důležitým dekoračním a technickým prvkem v interiéru. Jeho vhodným umístěním totiž snáze prosvětlíte tmavé kouty v místnosti, čímž docílíte iluzi většího prostoru. Prostě si už dávno nepořizujeme zrcadlo pouze do koupelny a nad botník do předsíně. Přispěje k příjemné atmosféře také v jídelnách, vstupních halách nebo třeba v obýváku nad komodou či krbem.

Zvláště tzv. designové zrcadlo stále častěji zaujímá místo, které dříve bylo vyhrazeno spíše obrazům a grafikám. K dostání je v různých tvarech, s rozličnými rámy, dokonce na sobě může mít zajímavé dekory a ozdoby. Pokud se zaměříte na obchody s designovým zbožím, určitě narazíte na spoustu originálních a důmyslných nápadů, jak využít zrcadlovou desku ke vzniku působivé dekorace. Když při výběru zohledníte styl zařízení ve svém bytě, určitě výrazně přispějete k dotvoření elegantního interiéru.

Chcete-li uplatnit svou vlastní kreativitu, můžete si koupit zrcadlovou desku a vybrat si takový rám, aby se hodil ke stávajícímu vybavení místnosti. Pak už jen stačí navštívit rámařství a nechat si zrcadlo zarámovat. Nebo si zkuste vytvořit zrcadlovou stěnu. A nemusí se nutně jednat jen o velkou zrcadlovou plochu. Na zeď poskládejte několik na sebe navazujících zrcadel, u nichž buď bude zřetelný rám, nebo naopak jejich spoj bude zcela nenápadný.

Někdy je snazší zakomponovat do interiéru samolepky, která vypadá jako zrcadlo. Výsledek sice není tak noblesní, ale její výhodou je, že jsou k dostání různé motivy (hvězdy, slunce, zvířata). Protože je lehká, snadno ji upevníte na jakýkoli povrch, například na bok skříně.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner