Na cestu po světových památkách, za krásami podmořského světa nebo do vesmíru či do animované pohádky se mohou vydat lidé, kteří navštíví v pražském kině Pilotů tzv. Virtuální pokojíček. Z místnosti o rozměru tři krát tři metry se člověk prostřednictvím speciální helmy, kterou si nasadí, přenese do vybraného prostoru. Nemusí být přitom sám, společnost na cestě do virtuální reality mu můžou dělat i dva lidé.

„Díky speciálnímu zařízení se lidé mohou mrknutím oka přemístit z kina Pilotů do úplně jiných končin a skutečností a prožít docela jiné příběhy,“ řekli ČTK zástupci provozovatele kina. Podle nich lze zážitek z virtuální reality ale těžko popsat slovy, je třeba ho zažít na vlastní kůži.

Virtuální pokojíček je otevřený pro zájemce každý den a po předchozí rezervaci ho mohou navštívit dospělí i děti. Připraveny jsou pro ně mimo jiné tematické balíčky, v rámci kterých si mohou vyzkoušet více věcí, třeba hry, kreslení v 3D prostoru nebo interaktivní zážitkové aplikace.

Virtuální realita umožňuje lidem vstoupit do počítačem generovaného prostředí a spojit se s ním. Pro procházení tohoto prostředí jim slouží helma, která pohlcuje maximum zraku i sluchu, díky tomu pak zájemce uvěří, že se skutečně nachází uprostřed toho, co vidí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner