Zvednout děti od tabletu nebo televizní obrazovky je někdy obtížné. Finský výrobce dětského oblečení se na to rozhodl jít zábavnou formou a pomocí moderních technologií. Jak?

Dítěti vložíte do speciální a pro tento účel vyrobené kapsičky funkčního oblečení malou kulatou placku – pohybový senzor. Ten v průběhu dne načítá data o uskutečněném pohybu. Večer senzor spárujete s chytrým telefonem a pomocí aplikace vyhodnotíte výsledky. Nejde však jen o suchá data. Když si dítě splní svou „dávku pohybu“, pobaví se sledováním vlastních výkonů na displeji telefonu a pomocí hry shromažďuje virtuální odměny.

Kolekce oblečení se senzory vznikla ve spolupráci s finskou firmou Suunto, jež se zaměřuje na náramkové počítače, hodinky, navigace a jiné technické vychytávky. Pohybový senzor byl ale speciálně vyvinutý pro děti a až po studii, zabývající se sledováním jejich pohybu. „Není to o monitorování srdeční tepové frekvence nebo o počítání kalorií – senzor měří intenzitu a délku trvání dětské fyzické aktivity v průběhu celého dne. Probudí se k činnosti, kdykoliv se dítě začne pohybovat a může být používán ke sledování pohybové aktivity kdekoliv a kdykoliv v průběhu dne ve školce, škole, na kroužcích i během volného času,“ říká Matti Lehtovirta, zastupující společnost Reima, která novinku s názvem ReimaGO uvedla na trh.

Aplikace, která pohyb dítěte vyhodnocuje, zatím funguje v iOS a můžete si ji stáhnout zdarma z App store. Verze pro operační systém Android bude spuštěna letos v dubnu. Rodiče mají v aplikaci své vlastní zobrazení, kde mohou snadno sledovat úroveň dětské pohybové aktivity, stejně tak jako nastavit individuální cíle a odměny pro děti. Dítě může nosit senzor v kapse vybavené patentkami a speciálně určené pro ReimaGO, anebo v obyčejné kapse na oblečení – v tom případě se ale může bez uchycení patentkami pohybovat a je možné, že údaje o pohybové aktivitě budou zkreslené. Senzor je voděodolný až do 30 metrů a pracuje i v extrémně chladném počasí.

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner