V secondhandech lze pořídit originální značkovou módu, někdy dokonce za zlomek původní ceny. Jednou z nevýhod klasických obchodů  s oblečením z druhé ruky je ovšem množství nekvalitních oděvů, kterými se člověk musí probrat, aby unikátní kousek našel. Oproti tomu poté existují výběrové butiky, jejichž majitelé nabízejí pouze nejkvalitnější a nejzajímavější secondhandovou módu. Které to jsou?

Slow Bazar
Butik Slow Bazar připomíná secondhand snad jen názvem a myšlenkou vdechnout již nošeným oděvům nový život. Designový prostor v centru Prahy nabízí pečlivě vybrané kousky od nejzvučnějších jmen módního světa, českých návrhářů i oděvních řetězců vyšší kvality, jako jsou Zara či Topshop. Oblečení, kabelky, obuv i módní doplňky od luxusních značek Dior, Chanel, Prada nebo Louis Vuitton tu lze pořídit za velmi přijatelné ceny.

„Slow jsem otevřela loni v lednu, a to s cílem nabídnout ženám výběrové kusy jak luxusních tak highstreet značek za ceny, za které by tyto věci v samotných obchodech nepořídily. Dbám na výběr každého jednotlivého kusu, čím dál víc s důrazem především na kvalitu materiálu, originalitu nebo nadčasovost. Sama miluju chodit do sekáčů, ale aby člověk našel poklad, musí se probrat haldami nekvalitního obnošeného „odpadu“. Já chtěla mít sekáč přesně naopak, aby každý jednotlivý kus stál za to a přinesl nové majitelce ještě mnoho radosti a užitku, jako bonus se snažím, aby se zákaznice cítily dobře a vracely se,“ uvádí majitelka Veronika Svádová.

Slow Bazar se nachází v Praze, v ulici Řeznická 21.

Fifty:Fifty
Výběrový secondhand Fifty:Fifty nabízí, jak již napovídá název, kvalitní oblečení za férové ceny. Najdete zde dámskou, pánskou i dětskou módu a doplňky, ale především jedinečné vintage kousky, které nepodléhají trendům, od léty prověřených značek, jako jsou Levi’s nebo Converse. Nové zboží majitelé dováží pravidelně každé dva týdny.

Fifty:Fifty najdete na adrese Slezská 28 v Praze.

Mint
Vinohradský obchod kombinuje prodej již nošených i nenošených věcí. Zákazníkům nabízí nové kolekce českých značek i originální oblečení z druhé ruky. „Nebavilo nás nakupovat v nákupních centrech a nosit věci bez příběhu, a tak jsme vytvořili Mint – vždy čerstvý mix s láskou vybraných nových, second hand i vintage kousků,“ uvádí majitelka Magdalena Skonecká. V Mintu ctí zásady recyklace a výměny, namísto bezhlavého nakupování množství nového oblečení. Nakupovat lze i online prostřednictvím eshopu.

Mint nedávno změnil adresu, nyní sídlí na Slezské 15 v Praze. Slavnostní otevření nových prostor se spoustou hudby, občerstvení a kvalitní módou proběhne 18. května.

Secondhand Galerie
V secondhandu v centru Prahy naleznete široký výběr oblečení různých značek i stylů. Mimo klasický prodej kousků z druhé ruky nabízí i něco navíc – oděvy vám zde na přání upraví nebo například opraví rozbitý zip. Pro stálé zákaznice umožňuje i zapůjčení oblečení do druhého dne.

Obchod funguje již čtyři roky. Dvě třetiny zboží jsou v komisním prodeji, zaměřujeme se na značkové zboží, od toho levnějšího, až po dražší, jako například Guess, Replay, Calvin Klein, Armani, COS nebo Ralph Lauren, ale i Marni, Isabel Marant nebo Max Mara. V menší míře nabízíme i pánské a dětské oblečení, dále pak boty, kabelky, pásky, brýle, šperky, čepice, šátky a nově i pár doplňků do bytu. Hlavní myšlenkou je udělat si radost nějakým zajímavým kouskem za dobrou cenu,“ přibližuje majitelka Lucie Holečková.

Secondhand Galerie sídlí na adrese Školská 8, Praha.

Recycle with love
Letenský butik s názvem Recycle with love okouzluje nejen designovým interiérem, ale především nabídkou originálního oblečení, zahrnující pečlivě vybrané secondhandové oděvy, vintage kousky, ale i vlastní ucelené kolekce, které představují alternativu pro náročnější zákazníky. Obchod ctí principy slow fashion a kolekce vznikají na bázi recyklace a upcyklace. Selekci oblečení vytváří Martina Feitová, která má ráda osobitou módu, jež podtrhne charakter a individualitu jednotlivce. „Móda by měla být zábava a hra, ale nemusíme kvůli tomu podporovat kolo fast fashion. Pojďme společně kombinovat secondhandovou módu a lokální designéry, nový celosvětový trend, který je i zdravý pro naší planetu,“ říká.

Recycle with love se nachází v Praze, v ulici Veverkova 8.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner