Celkem 228 světových premiér a přes 360 novinek představí mezinárodní autosalon ve Frankfurtu nad Mohanem, který dnes začíná novinářským dnem. Hlavními tématy pro tisícovku vystavovatelů z 39 zemí jsou digitalizace, mobilita ve městech a elektrický pohon.

Na autosalonu, který se jako hlavní podzimní evropská automobilová přehlídka střídá s pařížským autosalonem, nechybí česká Škoda, domácí němečtí výrobci i většina světových značek. Nově se představí například čínští výrobci WEY a Chery a na akci se po letech vrací McLaren. Chybí naopak například Fiat, Mitsubishi, Nissan, Peugeot nebo Volvo.

Světovou výstavní premiéru má ve Frankfurtu SUV Škoda Karoq, který je nástupcem modelu Yeti. Poprvé v Evropě bude k vidění i koncept elektromobilu Vision E.

Automobilka Hyundai, která rovněž vyrábí v Česku, si připravila sportovní verzi svého stěžejního modelu i30 pod označením N, dále pětidveřové kupé i30 Fastback a malé SUV Kona. Korejská Kia odhalí nový koncepční vůz, který navrhlo evropské návrhářské centrum značky ležící jen 500 metrů od místa plánované premiéry. Koncept Proceed by měl naznačit pravděpodobnou budoucí podobu příští generace modelu Cee’d, který se vyrábí ve slovenské Žilině.

Volkswagen představuje nové Polo, malý ostrý up! GTI a městské SUV T-RocBMW přichystala novou X3 a koncept velkého SUV X7, Mercedes se chlubí supersportem AMG Project One s technikou z Formule 1 a Audi novou generací R8 se zadním náhonem.

Pro Opel, který nedávno přešel do francouzských rukou, bude hlavním bodem programu nový crossover Grandland X, francouzsko-rumunská Dacia přivezla novou generaci levného SUV Duster.

Ferrari představí nový základní kabriolet Portofino, Bentley nový Continental GT a Rolls-Royce nový vrcholový model limuzíny Phantom.

Pro veřejnost se brány frankfurtského výstaviště otevřou ve čtvrtek. Denní vstupné je 14 eur (asi 370 korun).


Čtěte dále z Frankfurtu:

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner