První Lexus s čistě elektrickým pohonem bude nová generace populárního kompaktního hatchbacku CT, která se dostane na trh v roce 2020, píše japonský deník Nikkan Kogyo Shimbun.

Výroba má být zahájena v japonské továrně Kyushu v polovině roku 2020. Nové automobily se mají objevit nejprve na čínském trhu a teprve potom zamířit do dalších zemí.

Tyto informace odpovídají oficiálním prohlášením japonského koncernu, který předpověděl, že na počátku příští dekády bude zavedeno více než 10 elektrických modelů značek Toyota a Lexus, kterých se jako první dočkají čínští zákazníci. Do roku 2030 hodlají Toyota a Lexus prodat asi milion elektromobilů a vozů napájených vodíkovými palivovými články.

Kompaktní hatchback nižší střední třídy CT 200h se vyrábí od roku 2011 a prodává se i v Česku, s cenou od 750 tisíc korun je to nejlevnější Leuxs na trhu. Od ostatních aut značky se liší tím, že je v nabídce pouze s hybridním pohonem. Spalovací motor spojený s elektromotorem má výkon 136 koní. CT 200h patří mezi nejpopulárnější modely firmy – od jeho debutu prodal Lexus po celém světě 300 tisíc vozů, z toho asi 75 tisíc v Evropě.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner