Toyota končí se jménem Auris, které používala ve své nižší střední třídě posledních deset let. Vrátí se zpátky ke slavnému jménu Corolla. Kromě sedanu ho ponese hatchback i kombi.

„K opětovnému zavedení názvu Corolla pro naše kompaktní hatchbacky a kombi bychom těžko našli příhodnější okamžik než uvedení modelu nové generace,“ říká Johan van Zyl, šéf evropské centrály Toyoty. Corolla se vyrábí od roku 1966 a dnes je to celosvětově nejprodávanější automobil vůbec. Za víc než padesát let se jich vyrobilo přes 45 milionů.

Poslední dekádu byla v Evropě Corolla dostupná jen jako sedan. V nové, dvanácté generaci se vrátí ke klasickému jménu všechny karosářské verze: kromě sedanu hatchback i kombi. Jejich evropská premiéra je naplánována na počátek roku 2019.

Nová platforma pro nižší střední třídu

Přejmenování modelu souvisí s přechodem modelu Corolla na novou podvozkovou architekturu TNGA (Toyota New Global Architecture), která nahradí tři různé doposud používané platformy.

„Filozofie návrhu a konstrukce TNGA dodává nové generaci našich kompaktních modelů zbrusu nový rozměr. Kromě kvality, odolnosti a spolehlivosti, kterými je Corolla proslulá, přináší více emocí, po kterých naši zákazníci volají, jako jsou např. výrazný design, kultivovaný interiér, atraktivní jízdní dynamika a výkonné, nicméně hospodárné hybridní pohony,“ říká van Zyl.

Toyota Corolla hatchback bude o 4 cm delší a o 2,5 cm nižší, než poslední Auris. V nabídce budou tři motory, všechny benzinové: motor 1,2 litru s výkonem 85 kW a dva hybridy, slabší se silou 90 kW (1,8 litru stejný jako v Priusu) a nový dvoulitr se 132 kW.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner