Prémiová značka, silný šestiválcový nebo osmiválcový motor a pohon všech kol. To jsou základní požadavky na auta z nejvyšších tříd. Zajímá vás kolik stojí? Níže najdete vrcholové limuzíny, které se vejdou do tří milionů korun.

Lexus LS

Aktuální verze Lexusu LS představuje již pátou generaci tohoto modelu. Pod kapotou luxusní limuzíny můžeme najít buď 3,5litrový motor V6 o výkonu 417 koní, nebo hybridní systém tvořený 3,5litrovou jednotkou V6 a elektromotorem s celkovým výkonem 359 koní. Ve všech verzích má stálý pohon čtyř kola E-Four.

Silnější LS 500 zvládne zrychlení z nuly na sto km/h trvá vozu 4,9 sekundy. Modelu LS 500h trvá tento sprint 5,5 sekundy. Cena obou modelů LS 500 i LS 500h startuje na částce 2,9 milionu korun.

BMW řady 7

V případě tohoto modelu tvoří srovnatelné verze pohonu dieselový motor o objemu 3 litrů a výkonu 400 koní a plug-in hybrid se dvoulitrovým čtyřválcem, přičemž celá soustava generuje celkový výkon 326 koní.

V obou případech se pohon přenáší na všechna čtyři kola, a to pomocí osmistupňové rychlostní skříně. Hybridní verze umí zrychlit z 0 na 100 km/h za 5,3 sekundy, zatímco verze se vznětovým motorem to zvládne za 4,6 sekundy.

BMW 740d xDrive stojí 2,75 milionu, hybridní verze 740Le xDrive iPerformance se s cenovkou 2,97 milionu také vejde do třímilionového limitu.

Mercedes-Benz třída S

Mercedes s oběma poháněnými nápravami se může mimo jiné pochlubit čtyřlitrovým benzínovým osmiválcem, jenž generuje výkon na úrovni 469 koní, případně lze zvolit pohonnou soustavu tvořenou třílitrovou benzínovou jednotkou R6 o výkonu 367 koní a elektromotorem o výkonu dvaceti dvou koňských sil, který zajistí doplňkové dobíjení a umožňuje rekuperaci energie.   

V obou případech se výkon dostane ke všem čtyřem kolům pomocí devítistupňové automatické převodovky 9G-Tronic. Limuzína s podporou elektromotoru zrychlí na 100 km/h za 4,9 s, zatímco verze s výhradně benzínovým motorem nabízí toto zrychlení za 4,6 sekundy. Slabší z verzí S 450 4MATIC vyjde na 2,6 milionu korun, silnější S 560 4MATIC stojí 2,98 milionu.

Audi A8

K tomuto modelu je v nabídce přiřazen zatím pouze jeden motor. Jedná se o naftovou jednotku V6 o objemu 3 litrů a výkonu na úrovni 286 koní.

Náhon na čtyři kola se přenáší pomocí osmistupňové automatické převodovky Tiptronic. Automobil zrychlí z 0-100 km/h za 5,9 sekundy. Cenovka Audi A8 50 TDI quattro je z přehledu nejnižší: 2,45 milionu korun.

Maserati Ghibli

Také v případě italské limuzíny najdeme v nabídce jedinou verzi motoru. Pod maskou vozu dřímá benzínová jednotka V6 o objemu 3 litrů a výkonu 430 koní.

Náhon na čtyři kola přenáší osmirychlostní automatická převodovka. Vůz zrychlí z nuly na sto km/h za 4,7 sekundy.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner