Jediné čistě dopravní rádio v Česku, tak označuje nedávno spuštěné Rádio Dálnice jeho provozovatel Radim Pařízek. Dopravní zpravodajství odvysílá nejméně každých 15 minut, aktuální vstupy při mimořádných událostech bude vysílat okamžitě. Součástí programu budou edukativní spoty, rady za volant nebo pořady s dopravními experty.

Rádio je k informování o dopravní situaci vhodné, protože kolem 80 % řidičů poslouchá při jízdě právě rádio.

“Rádio Dálnice dnes disponuje nejmodernějšími technologiemi a propojenými softwary, které umí bezprecedentně rychle k posluchačům dostávat stále aktualizované dopravní informace včetně průběžného vývoje vzniklých dopravních problémů. Také možných východisek z nich k zajištění co nejbezpečnější a nejplynulejší dopravní mobility,” uvádí zástupci Rádia Dálnice.

Stanice vysílá na síti 48 vysílačů kolem české dálniční sítě, přivaděčů a měst. Pokryje dálnici D1, část dálničních směrů na Bratislavu, České Budějovice, Ústí nad Labem, Liberec a Pardubice. Jeho dopravní servis navíc bude přebírat Rádio Hey téměř v kompletním rozsahu, takže vysílání pokryje prakticky všechny kraje v Česku. Cílem je dostat se na čísla přes sto tisíc posluchačů týdně.

Rádio Dálnice spolupracuje s partnery jako je Besip, Ředitelství silnic a dálnic, Národní dopravní informační centrum nebo dopravní policie.

Dopravní servis a bezpečnost na silnicích, tak jak ji deklaruje Rádio Dálnice, je pro nás další výbornou možností, jak se aktivně podílet na nové platformě v oblasti preventivního působení na účastníky silničního provozu. Zejména včasné poskytování aktuálního dopravního zpravodajství je jedním ze základních předpokladů pro zodpovědné chování řidičů a lze tím předcházet případným kolizím na dálnicích,” říká ředitel dopravní policie plk. Tomáš Lerch a dodává, že policie bude poskytovat informace o bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a preventivní doporučení pro řidiče.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner