Prezident Miloš Zeman? Jeho mluvčí Jiří Ovčáček? Premiér Bohuslav Sobotka? Nikoliv. Autorem Výroku roku 2016 se stal vicepremiér, ministr financí a oligarcha Andrej Babiš. V hlasování o tom rozhodli posluchači Českého rozhlasu Plus a čtenáři Zpravodajského webu ČRo.

„Ano. Mám střet zájmů, ale já ho nezneužívám. Já jsem do politiky nechtěl,“ prohlásil předseda hnutí ANO na březnové mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny k Čapímu hnízdu.

Andrej Babiš obsadil i druhé místo v anketě, a to svým výrokem „Byly doby, kdy všichni Romové pracovali. To, co píšou v novinách, ti blbečci, že tábor v Letech byl koncentrák, to je lež. Byl to pracovní tábor. Kdo nepracoval, šup a byl tam“.

Pomyslná bronzová příčka pak patří zpěvačce Lucii Bílé. „Žijeme v krásné zemi, kde bychom si měli vážit jeden druhého. Gesto Radka Bangy bylo velmi zbytečné,“ reagovala na Bangův protest proti kapele Ortel během vyhlašování ankety Český slavík.

Další místa pak patří Petru Robejškovi („Populismus je jenom stigmatizující pojem pro to, co nechceme slyšet.“), premiéru Bohuslavu Sobotkovi („Jsme s vysokou pravděpodobností jediná země v civilizovaném světě, kde prezident veřejně vyzývá k zabití předsedy vlády.“), prezidentu Miloši Zemanovi („S dalajlámou se může setkat náboženský vůdce, ale já nejsem náboženský vůdce, a nevšiml jsem si toho ani u ministra Hermana.“) a opět Andreji Babišovi („Pochopit, že peníze pro mě nic neznamenají, může jen někdo v mém věku a v mé situaci.“).

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner