Bývalá šéfredakorka časopisu Dotyk a Ekonom Eva Hanáková upozornila na Twitteru, že novým šéfkomentátorem v centrální redakci regionálního Deníku bude Martin Komárek, někdejší komunistický novinář a poslanec Babišova hnutí ANO. Hanáková pouze uvedla, že „názorové směřovaní jednoho z hlavních deníků Česka bude nově určovat exposlanec za hnutí ANO a velký obdivovatel A. Babiše Martin Komárek“. Připomněla navíc rozhovor s Komárkem na serveru info.cz: „Martin Komárek: Babišovi věřím, demonstrantům nemá cenu ustupovat„.
Na tento věcný a informativní příspěvek odpověděla řada naštvaných uživatelů, že si Hanáková dovoluje kádrovat novináře. Někteří navíc připojili urážlivé poznámky na téma jejího ženství (kupříkladu: hezká tvářička, ale slepičí mozek…).
Poslanec hnutí ANO Patrik Nacher se v souvislosti s tweetem Evy Hanákové za Martina Komárka zásadně postavil: „Kádrovaci všech zemí, polibte mi víte co… jednou byl Komárek poslancem za ANO, tak bude mít až do smrti útrum, to je jasné. Šel bych dál, zabavil bych mu pas a občanku, aby nemohl ani cestovat. Co třeba počkat a preventivně ho dopředu apriori neodsuzovat? Asi chci moc…“
Informace, že do významných novin nastupuje někdejší poslanec vládní strany, je za všech okolností relevantní zprávou, jež navozuje legititmní úvahy o směřování dotyčného listu. Hanáková neučinila nic víc a schytává jízlivou a špinavou kritiku. Přitom situace je mnohem horší, než že by šlo jen o přechod poslance vládní strany do formálně nezávislých novin. Martin Komárek se jako poslanec hnutí ANO výrazně podílel na proměně mediálních rad a dosáhl takových personálních změn, že přispěl k ohrožení svobodné žurnalistiky v České televizi, v Českém rozhlase a v České tiskové kanceláři. Zanechal zde po sobě exponenty hradní politiky, příznivce dezinformační sféry a množství zastánců Andreje Babiše.
Komárkova otevřená služba oligarchovi a estébákovi Andreji Babišovi zcela úzce souvisí s jeho předlistopadovou novinářskou činností. Komárek se profiloval před Listopadem 1989 jako odborník na osobnost Klementa Gottwalda a ze série jeho článků pro Rudé právo čiší, že tohoto zločince a masového vraha velice obdivoval. Komárkovy články, které se věnovaly nejhorší postavě českých dějin 20. století, vyzývaly k tomu, abychom se učili „myslet gottwaldovsky“ a kráčeli při budování socialismu v jeho stopách. K nedožitým narozeninám pak Martin Komárek věnoval Gottwaldovi v příloze Rudého práva článek „Magnetismus tvořivé osobnosti“.
Je zcela patrné, že Komárek pocítil magnetismus tvořivé osobnosti během své novinářské a politické kariéry ještě vícekrát. Konkrétně jej pocítil vůči Václavu Havlovi, Václavu Klausovi a v posledních letech objevil magnetismus tvořivé osobnosti u Andreje Babiše. Asi se nepleteme, když přítomnost tohoto Komárkova „magnetismu“ dáme do souvislosti s tím, že dotyčná tvořivá osobnost je vždy právě držitelem politické moci. Pro tento magnetismus máme jinak mnohem přiléhavější označení: Novinářská prostituce. Tím se vyznačuje každý novinář, který pracuje ve prospěch toho, kdo je u moci a kdo také podle toho umí měnit své názory, když se moc vymění.
Prostituce mezi novináři je v éře Andreje Babiše opět výraznou charakteristikou české žurnalistiky. Redakce Babišových médií jsou plné lidí, kteří přizpůsobili své myšlení a svoji novinářskou práci svému vydavateli, který je zároveň politickým hegemonem a předsedou vlády. Jsou součástí aparátu, který zabezpečuje Babišovu politickou moc. Když se někdo na takové práci podílí dlouhodobě a již několik let, tak by si měl uvědomit, že se ocitl v roli prostituta, který by se měl své chování stydět. Přechod do jiné redakce jej přitom nezbavuje zodpovědnosti zcela. Měl by se prostě omluvit.