V turecké Antalyi se sešli ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba s ruským protějškem Sergejem Lavrovem. K žádné dohodě však nedošlo, protože Lavrov nebyl vybaven dostatečným mandátem, aby mohl cokoliv odsouhlasit. Místo dohodnutí humanitárních koridorů či příměří napadl Lavrov Američany, že v blízkosti ruských hranic provádějí biologický výzkum s cílem vytvořit biologickou zbraň.
Ukrajinský ministr Dmytro Kuleba přijel do Turecka podle svých slov s cílem dohodnout humanitární koridor do Mariupolu a dohodnout klid zbraní alespoň na dobu 24 hodin. „Ministr Lavrov však není v takové pozici, aby mohl cokoliv schválit,“ prohlásil na tiskové konferenci po skončení jednání Kuleba. Ani v případě příměří nemohl podle něj Lavrov rozhodnout. „Jsou v Rusku zřejmě jiní rozhodovatelé,“ zhodnotil výkon ruského ministra jeho ukrajinský protějšek, podle nějž se mají diplomatické schůzky k řešení jakýchkoliv problémů uskutečnit tehdy, pokud mají obě strany mandát pro jednání.
Vzájemné jednání trvalo přibližně hodinu a půl a jeho svolavatel, turecký ministr Mevlüt Çavuşoglu, se snažil sblížit stanoviska obou stran. Nicméně k žádnému hmatatelnému výsledku kvůli Lavrovově slabému mandátu nedošlo.
„Co se týká podmínek, které stanovil prezident Putin, mohu říci, že Ukrajina nekapitulovala, nekapituluje a kapitulovat nebude,“ vyjádřil Dmytro Kuleba postoj ukrajinského vedení k Putinovým snahám. Ukrajinci jsou připraveni podle ministra hájit svoji zem před ruskou agresí, ale jsou také připraveni na diplomatická jednání. Ta však musejí mít nějaký smysl. „Potřebujeme vážné rozhovory, bez klišé a frází,“ shrnul výsledek jednání Kuleba.
Sergej Lavrov jednání okomentoval z pohledu ruské strany. A opakoval mnohé fráze a nepravdy, jež Rusko od zahájení agrese šíří. „Naši vojáci provádějí mnohá opatření, aby ulehčili život civilním obyvatelům,“ prohlásil například Lavrov. Hlavně však zdůrazňoval, že při jednáních „musejí být vzaty v potaz zájmy všech zúčastněných“. Na přímou otázku týkající se agrese odpověděl útočně s tím, že „speciální vojenská operace probíhá podle plánu“ a v souvislosti s ruským bezprecedentním bombardováním porodnice a dětské nemocnice prohlásil, že to není poprvé, „co slyšíme o tzv. zvěrstvech“. Podle něj byla porodnice již dávno před útokem vyklizena a obsazena ukrajinským praporem Azov.
Neváhal však obvinit západní země a USA z toho, že se chovají nebezpečně, protože dodávají na Ukrajinu zbraně, speciálně pak zbraňové přenosné protivzdušné komplexy. V Lavrovově prohlášení zazněla nezakrytá výhrůžka, že tyto zbraně mohou být v budoucnu použity „proti civilním letadlům kdekoliv na světě“. O Doněcku a Luhaňsku pak hovořil jako o „osvobozených územích“.
„Pokud jde o otázku, zda plánujeme útočit na jiné země, neplánujeme útočit na jiné země. Ani na Ukrajinu jsme neútočili. Situace na Ukrajině, to jsme mnohokrát vysvětlovali, je to situace, která vytváří přímé ohrožení bezpečnosti Ruské federace,“ řekl šéf ruského ministerstva zahraničí.
Vrcholem jeho vystoupení však bylo osočení USA, že na Ukrajině u ruských hranic financuje množství laboratoří, v nichž se uskutečňoval výzkum s cílem vyrobit biologickou zbraň. Žádné důkazy však samozřejmě neuvedl, protože „Američané tuto činnost uskutečňovali v hlubokém utajení“.
Lavrov své vystoupení zakončil prohlášením, že „prezident Putin se nikdy nezříká kontaktů, ale tyto kontakty musejí vést k nějaké dohodě“. Zřejmě proto tedy ruský diktátor vyslal na jednání ministra bez mandátu k jakékoliv dohodě.