Mluvčí arcibiskupství v Kolíně nad Rýnem Ansgar Mayer způsobil v německých médiích menší skandál. Pod dojmem vzestupu antiimigrační strany Alternativy pro Německo (AfD) uvedl na svém twitterovém účtu sarkastický komentář: „Česko, tak co takhle? My si vezmeme váš jaderný odpad, vy si vezmete Sasko.“ Ve spolkové zemi Sasko, která hraničí s Českou republikou, získala totiž radikální AfD největší podporu voličů: 30 procent hlasů.

Po tomto sdělení obdržel církevní píárista na 290 lajků, ale také přes 600 vesměs nesouhlasných komentářů, v nichž ho lidé nazývají „nebeským komikem“ a požadují, aby se od něj církev distancovala. Časté je také upozornění, že Ansgar Mayer by se měl chovat lépe, jestliže žije z církevních daní německých věřících.

Nápad, že by se měli Sasové vyměnit s Českou republikou za jaderný odpad, mnoho uživatelů na sociální síti rozzuřil. Lidé se zastávají Saska s tím, že 70 procent Sasů radikály z AfD nevolilo a často se od nich přímo distancovalo. Případ se dostal do řady německých novin.

Ansgar Mayer (45 let), který dříve pracoval pro berlínskou redakci prestižního listu Frankfurte Allgemeine Zeitung vydal již dvě tisková prohlášení, v nichž vysvětluje, jak svůj výrok myslel a že tento tweet nevyjadřuje názory německé katolické církve.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Pavel Šafr
Pavel Šafr
Šéfredaktor deníku FORUM 24
Další články autora