Andrej Babiš, nebo spíše Marek Prchal, nechtěně pobavil sociální sítě. Na znak toho, že Monika je úplně normální žena z lidu, ji vyfotil při pečení cukroví a snímek jako jeden z mnoha 24. prosince umístil na Facebook. Na fotografii je zachycena Monika při válení těsta. Všímaví pozorovatelé se ale ptají, proč má po ruce zbytek kostky másla od firmy Madeta, tedy přímého konkurenta Agrofertu. Koncern Andreje Babiše, ke kterému se premiér nyní oficiálně nehlásí, ale přes svěřenecký fond ho údajně vede právě Monika, přitom vyrábí pod několika značkami i máslo. Ale to asi není dostačující pro výrobu cukroví na sváteční stůl samotných majitelů Agrofertu.

FB A. Babiše
Monika peče cukroví. Z másla od Madety. Přímého konkurenta Agrofertu.

Jde o naprostou marginálii, která ovšem během svátečních dnů baví odpůrce Andreje Babiše. „Tak počkat. To není máslo od Tatry ani od Olmy. Copak neví, že Madeta ještě Agrofertu nepatří?“ ptá se jeden ze sledujících Babiše. „To je strašné. Používá máslo od konkurence? Jak je to jen možné, soudruzi?,“ reagoval další diskutující. „Máslo od Madety? Asi to něco znamená, když ani nejíte výrobky z “bývalého“ koncernu,“ dotazuje se bez odpovědi další diskutér. Lajky sbírá také tento příspěvek: „Peče z másla z Madety? Babišovo máslo není dost dobrý?“

Komentáře tohoto typu jsou přímo pod příspěvkem na stránce Andreje Babiše v menšině. Většina profilů (kolik je reálných, není jasné) obdivuje, jak je Monika krásná. Několik odpůrců se pozastavuje nad tím, proč nemá žena premiéra váleček a ruce od mouky. V protibabišovských skupinách už jsou komentáře ostřejší, některé i nepublikovatelné.

Monika Babišová má být v současnosti jedním ze tří lidí, kteří přes svěřenecký fond ovládají koncern Agrofert. Zbývající dva jsou právníci Andreje Babiše. Od vstupu Babiše do politiky koncern závratně roste. Například v loňském roce získal výrazně více na dotacích, než odvedl do rozpočtu na dani z příjmu. Premiér je v trvalém, obrovském střetu zájmů, který už přestal bavit i vrcholné představitele EU, odkud Babiš čerpá miliardy.

A z čeho pečete vy?

 

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora