Naprosté nepochopení situace, nulová zpětná vazba a útok na média a opoziční politiky. Prezidentův kancléř bez bezpečnostní prověrky Vratislav Mynář komentoval na Frekvenci 1 víkendové jednání expertního týmu Miloše Zemana v Lánech. Fotografie z jednání, kterou zveřejnil tiskový mluvčí Jiří Ovčáček, pobouřila řadu lidí. Je na ní 13 lidí u jednoho stolu, sedí těsně vedle sebe a před sebou mají nápoje a talíře s občerstvením.
Přítomní porušují vše, co sami zavedli a na co mají dohlížet. U stolu seděl například šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček nebo policejní prezident Jan Švejdar. Jakákoliv jiná skupina lidí, která by se takto v České republice sešla, by dostala od policistů pokutu ve výši až deset tisíc korun pro každého. Mynář, který se za akci mohl občanům omluvit, ale tuto šanci nevyužil a dokázal, že nepochopil, co vlastně „experti“ v Lánech občanům ukázali.
Podle Mynáře by lidé především měli ocenit, že Zeman pracuje. A opět nechápe, že přesně za to – aby pracoval – ho lidé platí ze svých daní, stejně tak Mynáře, který na Pražském hradě nemá co dělat, protože mu tajné služby odmítly udělit bezpečnostní prověrku.
„Musím se pousmát. Místo toho, aby ocenili, že pan prezident nesedí jen se založenýma rukama, ale pracuje, to znamená, nařízení vlády je, aby všichni, kdo můžou, chodili do práce, nařízení krizového štábu je, aby všichni nosili roušky, všichni byli otestování. Tím pádem i nebylo nutné dodržovat podmínku dvou metrů, a tam se probírala celá řada otázek a záležitostí, které zajímají občany České republiky jak v tenhle okamžik, tak samozřejmě do budoucna,“ řekl Mynář k jednání expertního týmu na Frekvenci 1.
Média, která o porušení pravidel a papalášství v Lánech informovala, pak nazval stokou. Zaútočil i na předsedu Pirátů Ivana Bartoše a šéfa ODS Petra Fialu. Oba Hrad za jeho nezodpovědné jednání kritizovali.
Mynářovo jméno se v médiích objevuje často. Většinou je to v souvislosti s jeho podnikáním, ale i s kroky, které podniká ve funkci kancléře bez prověrky. V poslední době to byla například jeho záhadná cesta do Číny a především údajná objednávka výhružného dopisu, který Číňané napsali zesnulému předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi. Za dopisem měl údajně stát právě Mynář.