Vratislav Mynář po svém odchodu z Hradu zřejmě nestrádá. Se svým dlouholetým společníkem Vladimírem Pavlíkem si nyní rozdělili problematickou firmu VV Invest na dvě nové společnosti. Bývalý kancléř Miloše Zemana tak získá lukrativní objekt s šesti apartmány v blízkosti Pražského hradu a také byt v centru Brna. Informovaly o tom Seznam Zprávy.
V době, kdy působil Vratislav Mynář v pozici kancléře prezidenta Zemana, vykazoval v majetkových přiznáních miliónové příjmy od brněnské společnosti VV Invest. V roce 2020 například dle vlastního vyjádření získal od této firmy 5,3 milionu korun. Společnost VV Invest však v tom samém roce vykazovala výrazně menší výdělek, konkrétně 110 tisíc korun.
Firma bez zaměstnanců, kterou Mynář vlastnil společně se svým dlouholetým společníkem Vladimírem Pavlíkem, nyní zaniká. Z údajů v obchodním rejstříku ovšem vyplývá, že se oba pánové domluvili na rozdělení společnosti na dvě nové firmy. Každý by měl ovládat jednu.
Mynář tedy prostřednictvím své nové firmy VM Invest concept, jak napsaly Seznam Zprávy, získá nejhodnotnější majetek původní společnosti – historický dům v ulici Jánský vršek pod Pražským hradem. Mynář tuto nemovitost před svým úřadováním na Hradě pořídil za 12 milionů korun a následně ho do dnes již zaniklé společnosti vložil výměnou za navýšení jejího kapitálu. Dá se předpokládat, že v současné době má zmíněný dům násobně vyšší hodnotu.
Vratislav Mynář získá tento objekt včetně nájemní smlouvy pro firmu ukrajinských majitelů, kteří dům pojmenovali St. George Apartments. Jak už sám název napovídá, majitelé zde pronajímají celkem šest apartmánů. Pokud byste se na tomto lukrativním místě chtěli ubytovat, zaplatíte zhruba 6 000 korun za noc.
Díky rozdělení původní firmy získá Mynář také byt v domě v centru Brna. Zbylá část tohoto domu i s nájemníky pak připadne spolupracovníkovi Vladimíru Pavlíkovi a jeho nové firmě VP holding invest.
Mynář i Pavlík se dohodli, že majetek původní firmy VV Invest nebude oceňovat znalec a že si vzájemně nebudou nic doplácet. Zajímavou shodou okolností je, že pod dokumentem o vypořádání je podpis advokátky Barbory Klouda Jestřábové, což je příbuzná advokáta Jiřího Jestřába, který patřil k významným sponzorům prezidentské kampaně Miloše Zemana. Společně se svým obchodním partnerem Richardem Tománkem pak Jestřáb získával milionové zakázky od Lesní správy Lány, která byla tehdy podřízena kancléři Mynářovi.
Mynářovo hospodaření na Pražském hradě stále vyšetřuje Národní centrála proti organizovanému zločinu. Na konci června se stal bývalý kancléř také majitelem firmy Besom. Tato společnost se podle informací Seznam Zpráv zabývá zprostředkováním obchodu, služeb a poradenskou činností. Od svého založení v roce 2008 ovšem v rozporu se zákonem nezveřejnila téměř žádné účetní závěrky.
Společnost Besom do této doby podle obchodního rejstříku ovládal bývalý Zemanův poradce – Pavel Galuška. Firma sídlí v Panské ulici v Praze a své kanceláře sdílela s firmami navázanými na dalšího poradce Miloše Zemana – Martina Nejedlého.