Máme za sebou dva svátky – připomínku upálení Jana Husa a také příchodu Cyrila a Metoděje. Možnost vyjádřit se k nim nevynechal ani šéf SPD Tomio Okamura a opět to stálo za to. Slibně tak navázal na své sdělení, že se jeho europoslanci nepostavili, když v Evropském parlamentu hrála „Óda za radost“, skladba, kterou ani nedokázal nazvat správným jménem.
Okamura usoudil, že Hus byl takový průkopník přímé demokracie. Je to vážně roztomilý nesmysl, který ale Tomio dokazuje tím, že se Husova odkazu „dnešní mocní“ bojí. „A je příznačné, že Jan Hus není mezi význačnými českými osobnostmi na vnější fasádě Národního muzea. Jak včerejší, tak dnešní páni dobře vědí, proč o Husovi raději pomlčet,“ napsal Okamura.
Smůla je, že na fasádě Národního muzea se jméno Jana Husa samozřejmě nachází.
Okamura se dostal také k tématu Cyrila a Metoděje a sdělil nám, že tehdy nikomu „zákony nevnucoval žádný Brusel“. Myšlenka vskutku hodná historika.
Pod Okamurovými nesmyslnými sděleními samozřejmě najdeme jen nadšené komentáře – ostatní jeho tým snaživě maže. A tak nezbývá než doufat, že podobné věci jednoho dne z naší politické reprezentace zmizí, protože ta nebetyčná hloupost je opravdu urážkou voličů.
Ano, Pitomio (jak jej nazval týdeník Reflex) prostě Pitomiem je a Pitomiem zůstane.