Hojně diskutované kontroly vodáků a vůdců šlapadel se přesunuly i na jih Čech. Policisté v Jihočeském kraji však i navzdory vydatným kontrolám nepřistihli nikoho pod vlivem alkoholu. A to je Vltava považována za vodáckou dálnici, podél které se nachází velké množství kiosků a občerstvení. Vodáci byli ukáznění. Podle policií zveřejněných údajů kontrolovalo třicet policistů 82 vůdců plavidel. Nenadýchal nikdo z vodáků.

Přesto mají kontroly pokračovat. Mnoho vodáků má sjíždění řeky spojeno s konzumací alkoholu během plavby i v kempech. Na to by si však letos měli dát pozor. V krajních případech hrozí pokuty až sto tisíc korun, nebo dokonce vězení. Policisté v pravidelných tiskových zprávách dokazují, že kontroly skutečně provádějí. Nejen na řekách, ale i na vodních nádržích.

Například nedávno policie provedla velkou akci, při které 500 policistů kontrolovalo více než 600 lodí a téměř stovku přístavišť. Celkem našli osm opilých vodáků.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora