Na severu Čech hlásí další bazény a koupaliště zákaz vstupu v burkinách, koupacím úboru muslimských žen. Po Litoměřicích je to například Ústí nad Labem nebo Děčín. Například v Děčíně se provozovatel bazénu obává, že by ženy v burkinách, které zahalují tělo, mohly šířit vyrážky a ekzémy. „Pro nás je to striktně hygienický problém. Provádíme kvůli tomu úpravu návštěvnického řádu, vstup v burkinách neumožníme. Pouze v plavkách. My ty lidi neznáme, nevíme, jestli pod látkou neskrývají zdravotní problém typu ekzémů a vyrážek nebo jestli se muslimky osprchovaly. To je jako bermudy a kraťasy. Opíráme se o hygienické normy a ty jsou přísné,“ řekl pro Deník Igor Bayer, jednatel firmy Děčínská sportovní, která provozuje Aquapark Děčín.
Ženy v burkinách se nevykoupou ani v krajském Ústí nad Labem. Zákaz platí pro krytý bazén i termální koupaliště. „Je to jednoduché. Když má chlap plavky ke kolenům, také ho do bazénu nechceme pustit z hygienických důvodů. Totéž má platit pro ženy, ty by tam také v žádných hábitech chodit neměly. Standard jsou plavky. Vidím to jako normální součást kolektivní hygieny. Před bazénem osprchovat, umýt, obléknout plavky a neznečisťovat vodu,“ vysvětlila Deníku primátorka Ústí nad Labem Věra Nechybová (ANO 2011).
Velký ohlas měl zákaz v Litoměřicích. Zdejší místostarosta Karel Krejza (ODS) řekl, že v tomto směru je potřeba být nekompromisní a burkini zakázat. „Pokud naše žena jede na dovolenou do muslimských zemí, musí dodržovat tamní zvyky, včetně zahalení při koupání. Stejně tak tomu musí být i opačně a měli bychom být v tomto ohledu nekompromisní,“ tvrdí místostarosta Litoměřic Karel Krejza.
Podle něj můžeme a nemusíme věřit tomu, že burkini jsou ušity z hygienicky vyhovujících materiálů. Výjimky často nečiní ani provozovatelé plaveckých bazénů vůči mužům, když striktně vyžadují krátký přiléhavý koupací oděv a zakazují volné kraťasy.
Ne všude na severu jsou jsou burkini zakázané. Vykoupat se v nich ženy mohou například v Teplicích, Chomutově nebo Mostu.