Jednoznačným nepřítelem státu je nyní hostinský, který zmatečná nařízení a váhání vlády nevydržel a otevřel svoji restauraci. Na místě zasahovalo několik policistů, závažné provinění hospodského konzultovali s hygienou. Na otevřenou hospodu reagoval i ministr zdravotnictví. Prostě problém. Hodně velký problém. Přitom stačilo tak málo. Přistupovat k celé věci tak jako pan premiér.
Protože už druhé volební období musíme sledovat vymlouvání, kroucení se a lhaní Andreje Babiše o tom, jak není ve střetu zájmů a jak neporušuje žádná nařízení a žádné zákony, můžeme z jeho směšných a dětinských výkrutů sestavit jednoduchý návod pro hostinské. Jak jednat s policií a úřady, když cokoliv porušujete? Snadno. Stačí několik frází.
Předně, pokud vám do podniku přijde kontrola, řekněte, že s tím podnikem nemáte nic společného. Sveďte vlastnictví třeba na děti a přísahejte na jejich zdraví, že vlastní hospodu neřídíte a nemáte na její provoz žádný vliv. Pokud budou policisté pátrat, pošlete děti na Krym.
Dále, když bude kontrola chtít vysvětlení, proč máte otevřeno, když otevřeno mít nemáte, řekněte, že za to může omyl účetní. Samozřejmě stále dokola opakujte, že s hospodou nemáte nic společného. Klidně při tom nadšeným štamgastům točte pivo, ale stále opakujte, že hospoda není vaše a její provoz nijak neovlivňujete. Funguje také ječení o tom, že je to zpolitizované. Vypouštějte bez dalších souvislostí různá slova. Například „Palermo“ nebo „kampaň“.
A pokud by nic z toho nepomohlo, zkuste definitivní: „Nezavřu. Nikdy nezavřu!“ A pro jistotu ještě přidejte radu, ať jdou kontroloři prověřit Kalouska.
Mělo by to zabrat. Babišovi tenhle postup funguje. Už léta a spolehlivě.