Obviněný premiér České republiky Andrej Babiš je oficiálně estébákem. Slovenský Nejvyšší soud ve čtvrtek zamítl jeho dovolání. Babiš už vyčerpal všechny možnosti, jak se na Slovensku soudně zbavit nálepky práskače komunistické tajné policie.

Informaci zveřejnil ve čtvrtek Nejvyšší soud, upozornil na to Denín N. Jméno Andreje Babiše je pod krycím jménem Bureš vedeno ve dvanácti svazcích. Ke spolupráci se podle Ústavu paměti národa zavázal v roce 1982. Podle odborníků byl uznávaným donašečem i kvůli tomu, že měl přístup do konspiračního bytu.

Babiš se v posledních letech brání, tvrdí, že estébákem nebyl. První rozsudky vyhrál. Obhajoba však byla postavena na výpovědích bývalých estébáků, nadřízených Babiše v StB. Soupeřem Babiše u soudu je Ústav paměti národa, podle kterého estébáci nemluvili pravdu. Ústav tak nyní definivně celý spor vyhrál, Babiš prohrál. Domoci se svého se snaží obviněný premiér ještě u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku, kde Babiš podle svých slov žaluje celou Slovenskou republiku.

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora