Doba komunistického teroru v letech 1948–1989 byla typická také tím, že málo schopní a nekompetentní lidé mohli likvidovat ty schopné. Co je k tomu opravňovalo? To, že byli oddaní členové strany, často to byli práskači toužící po pomstě. A tak se stávalo to, že traktoristé mohli znárodňovat statky sedlákům, že dělníci mohli krást továrny továrníkům a že zemi mohly řídit méně schopné osoby. Toho jsme se zbavili v roce 1989.

Střih. Rok 2018. Ředitel fakultní nemocnice, která patří z pohledu hospodaření k nejlepším v zemi, má plný stav lékařů i sester, nemá zjevné problémy, musí odejít. Z práce ho vyhodil ministr. Ten není lékařem, nikdy neřídil žádnou nemocnici. Je to nedávný absolvent práv a neúspěšný zpěvák, účastník talentové soutěže, kde se svým talentem neuspěl. Ale… je velice agilním straníkem, před svým ministerským angažmá pro velkého šéfa zpracovával analýzy, na kterých by šéf mohl „uvařit“ své politické soupeře.

Ano. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch odvolal ředitele Fakultní nemocnice Ostrava Svatopluka Němečka, lékaře, manažera ve zdravotnictví a bývalého ministra za ČSSD, kterého – shodou okolností – velice neměl rád Andrej Babiš, Vojtěchův šéf. Co na tom, že celá vláda je v demisi, nemá důvěru a neměla by dělat nic zásadnějšího než objednat papír do kopírky.

Už si Babiš a jeho lidé nedávají záležet. Dříve alespoň Plesl vytvořil v Mafře patřičnou kampaň proti člověku, kterého chtěl šéf odstranit. Pár pěkných kritických článků, vyfabulovaná kauza, prostě příprava na odvolání. Teď nic.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Štěpán Malát
Štěpán Malát
Další články autora